На Закарпатті лікарі рятують життя людям за допомогою нового сучасного ангіографа

На базі Центру патології серця та судин у районній лікарні м. Мукачево вже працює ангіограф. Його для закладу закупило Міністерство охорони здоров’я.

дай оголошення в газету РОБОТА ГРОШІ • тел. 050 222 50 50 • вайбер • цілодобово • тел. 067 666 90 90

Ліцензію на використання обладнання отримали наприкінці червня, а команда спеціалістів напередодні пройшла відповідне навчання. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, з перших днів роботи лікарі завдяки потужному і сучасному апарату рятують життя. Зокрема, провели вже близько 30 коронарографій, 6 стентувань, здійснили карбоксіангіографії нижніх кінцівок, периферичну ангіопластику (розширення або відновлення звужених/перекритих кровоносних судин).

«Щоб усвідомити важливість такого обладнання, достатньо розповісти про два випадки, які вже відбулися за лічені дні роботи медиків. До закладу потрапив пацієнт із інфарктом та хронічними патологіями серцево-судинної системи. У таких ситуаціях ризик летальності – 90%. Завдяки процедурі стентування за допомогою ангіографа (заміна/розширення ділянки ураження) чоловіка вдалося врятувати. Ще один закарпатець зберіг ногу завдяки ангіопластиці підколінної артерії. Без процедури ризик ампутації нижньої кінцівки становив 95%», – прокоментував Мирослав Білецький.

Потужність обладнання дозволить лікарям проводити понад 1000 судинних оперативних втручань на рік та рятувати життя пацієнтам, повідомляє Закарпатська ОВА.

ЗакарпатПост