На Закарпатті місцеві та працівники нацпарку допомогли травмованому лелеці

Про це повідомили на сторінці НПП “Синевир” у Facebook. Зараз лікуванням лелеки займається ветеринар.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Цими днями до працівників НПП «Синевир» зателефонували мешканці с. Річка, які неподалік свого дворогосподарства знайшли травмованого птаха, а саме безпомічного лелеку, який потребував медичної допомоги. Начальник РЦБВ Ярослав Бундзяк разом з ветлікарем реабілітаційного центру Михайлом Маслейом зразу відреагували на повідомлення і прибули до помешкання заявника.

Побачивши незнайомих рятувальників, лелека навіть не вдавався до спроб втекти. Але, опинившись в руках, обурено видавав хриплі крики і навіть намагався клюватися. Як з’ясувалося лелека не міг літати і ставати на ноги.

Випустити птаха на вулицю, де його можуть розірвати собаки було б неправильно. Лелеку помістили до коробки з сіном і його наступна зупинка – притулок реабілітаційного центру, де на нього вже чекала медична допомога та відповідні процедури огляду. Там, крім лелек, живуть й інші птиці з дикої природи, які отримали травму або опинилися у подібній ситуації.

У ході проведеного обстеження, ветлікарем виявлено відкриту рану, де пошкоджено кістку стегна лівої ноги. Прийнято рішення про проведення остеосинтезу стегнової кістки. Птаха перенесла операцію успішно. Як зазначив ветлікар Михайло Васильович, що у його практиці подібних операцій раніше не проводилося, однак сподівається на позитивний результат.

Зараз лелека проходить відповідне лікування спеціальними медикаментами і наразі його стан покращився.

Загалом, порятунок птахів і звірів в роботі працівників реабілітаційного центру НПП «Синевир» – поширений випадок.

ЗакарпатПост