Чому побоюватись білоруського вторгнення варто не українцям, а самому лукашенку?

З дозволу лукашенка територія Білорусі використовується для путінської агресії проти України з першого дня російського вторгнення. Однак донедавна питання про особисту участь білоруської армії у війні на боці росії не звучало.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Про це пише Антон Геращенко у своєму телеграм-каналі.

В останні тижні білоруси чуйно ловлять зміни у діях офіційного мінська, намагаючись зрозуміти чи наважиться лукашенко на білоруське вторгнення.

На думку аналітичного «партизанського» проекту БІЛОРУСЬКІ ГАЮН, рішення про вторгнення стане небезпечним для режиму лукашенка і ось чому.

📌 Антиросійські настрої в Білорусі не можна порівняти з українськими. Але навіть найзавзятіші шанувальники росії не хотіли б, щоб білоруська армія воювала в Україні (рівень підтримки в районі 3-7%).

📌 Після протестів 2020 року придушення інакомислення шляхом репресій не призвело до охолодження пристрастей. Чим більший пресинг, тим вища національна самосвідомість.

📌 Навіть в умовах домінуючого російського імперіалізму білоруси знаходять можливість допомагати Україні: понад 1000 білорусів борються разом із ЗСУ, білоруські діаспори збирають допомогу українцям, партизани ведуть «рейкову війну».

📌 Ідея вторгнення не популярна у білоруській армії, що складається переважно з терміновиків. Лукашенко має в резерві близько 10 тисяч контрактників. Решта армії «паркетна», здатна на прикордонний конфлікт, а не на складні операції.

📌 Більше половини білоруського суспільства підтримало б силове зміщення лукашенка і демсили відкрито заявляють про підготовку різних сценаріїв зміни влади.

Виходить, для повстання потрібен лише привід. І таким дестабілізуючим моментом цілком може стати наказ батька приєднатися до вторгнення.

Рішення, яке знищить режим лукашенка.

ЗакарпатПост