Як заклади охорони здоров’я Закарпаття готуються до роботи у кризових умовах
Ворог цілеспрямовано завдає руйнувань енергетичній системі. Після кожної такої атаки відновлення дедалі складніше і триваліше. Однак навіть у найскладніші моменти об’єкти критичної інфраструктури повинні продовжувати свою роботу. Серед них і заклади охорони здоров’я.
Перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький провів зустріч із керівниками лікарень області. Йшлося про забезпечення роботи кожної з них в умовах можливого блекауту та формування відповідних маршрутів пацієнта.
«Аналізували засоби забезпечення медичних закладів на випадок тривалого зникнення електроенергії, а також у разі зникнення не лише світла, а й газу та зв’язку.
У кожній лікарні, де надаватимуть допомогу пацієнтам, буде тепло і повноцінне функціонування, а деякі забезпечуватимуть населення ургентною і невідкладною допомогою. На цей період планові втручання будуть перенесені. Тому просимо закарпатців із розумінням поставитись до цієї ситуації і не навантажувати медиків у некритичних ситуаціях», – прокоментував Мирослав Білецький.
За його словами, щоб забезпечити роботу закладів в умовах блекауту, необхідно мати запас палива, дров та інших матеріалів для подачі тепла щонайменше на 7 днів, розгорнути додаткові ліжка в палатах інтенсивної терапії. Додатково слід подбати про місця і способи приготування їжі, заготувати усе необхідне.
«Усі ми хочемо вірити в те, що найгіршого не станеться. Водночас мусимо бути готовими до всього, допомагати одне одному та підтримувати. Лише так зуміємо пережити цю зиму», – зазначив перший заступник голови ОВА, повідомляє Закарпатська ОВА