Нацбанк розпочинає поступово вилучати з обігу старі гривневі банкноти

З 1 січня Нацбанк України розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003—2007 років.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Їх поступово замінюватимуть на оновлені грошові знаки, а саме:

монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;

банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Таке рішення НБУ пояснює необхідністю підвищити якість готівки в обігу (зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу), пише НВ.

Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків, вважають у Нацбанку.

Як відбуватиметься поступова заміна?

банки України не видаватимуть із кас згадані старі банкноти за всіма видами готівкових операцій;

Національний банк припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

потрапляючи в банки, банкноти попереднього покоління не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться з обігу та передаватимуться до Національного банку для подальшої утилізації.

Чи треба спеціально обмінювати «старі» гривні?

Ні, такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Навіть після 1 січня 2023 року ними можна продовжувати розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Водночас поступово в обігу банкнот попереднього покоління ставатиме дедалі менше, а їх місце займатимуть відповідні «сріблясті» монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналом 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

Закарпатпост