Чи загрожує Закарпаттю такий землетрус, як в Туреччині

Земля вже давно перебуває у стані динамічного деформування, кажуть фахівці.

рекламуйся в газеті Закарпатські оголошення • вайбер 050 222 50 50

В Інституті геофізики запевнили, що землетруси подібного масштабу, як в Туреччині, Україні не загрожують, але сейсмічна небезпека все ж існує.

«Небезпека для України не така велика як, наприклад, для Туреччини, або інших країн, які охоплені потужним сейсмоактивним поясом нашої планети. Він утворився внаслідок того, що Євразія ніби спускається зверху-вниз, а материкові плити Африканська та Індійська рухаються їй назустріч. Очевидно, що під час того, як вони зустрілися багато мільйонів років тому, виникли величезні напруження, які продовжують накопичуватися і зараз», – розповів ТСН.ua Олександр Кендзера, директор Інститут геофізики Національної академії наук України.

Він додає, що коли межа міцності матеріалу перевищується, то в такому разі виникають землетруси.

«Точно сказати, коли саме буде достатньо накопичено енергії, щоб відбувся землетрус, наразі неможливо, але можна оцінити, які за величиною блоки беруть участь в формуванні напруженого-деформованого поля. І по розмірах цих плит, на яких накопичується енергія, можна оцінити, який максимальний землетрус може відбутися в тому чи іншому місці. Земля вже давно перебуває у стані динамічного деформування. Ми бачимо, що весь час виникають нові розломи, десь енергія зникає і розсіюється в просторі, а десь виривається і накопичується до того рівня, що можуть виникнути землетруси» – пояснив фахівець.

Нагадаємо, президент Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV) Карло Дольоні, оцінив ситуацію, яка виникла після руйнівних землетрусів у Туреччині. За його словами,Туреччина перемістилася на 3 метри в бік Аравійського півострова.

Як відомо, землетрус магнітудою 7,8  стався у Туреччині 6 лютого поблизу міста Газіантеп. Також він зачепив Сирію. Кількість жертв внаслідок землетрусу у цих країнах зросла до понад 7 тисяч.

Закарпатпост