Закарпатські нейрохірурги видалили атеросклеротичну бляшку в сонній артерії пацієнта за 10 хвилин
61-річний пацієнт мав уже 3 інсульти. Під час обстеження тячівські лікарі виявили у нього атеросклеротичну бляшку у сонній артерії, яка закупорювала її на 95%. Це означає, що ризик 4 інсульту був лише питанням часу.
Про це йдеться на сторінці Uzhhorod Neurosurgery.
Видаляти бляшки потрібно не всім пацієнтам. Лише у випадках, коли судина закупорена на понад 70% і користь від проведення операції буде більшою, ніж ризики та імовірні ускладнення. У випадку нашого пацієнта зволікати було ризиковано.
Під час такого втручання нейрохірурги перетискають сонну артерію спеціальними кліпсами, щоб припинити кровотік. У цей час кровообіг у мозок забезпечують вертебральні та друга сонна артерія. Тут важливий не лише професіоналізм та швидкість роботи нейрохірургів, але й робота анестезіологів і анестезистів, які штучно підвищують тиск, аби кров поступала у мозок через інші артерії.
У середньому вся операція триває до 2 годин. Цього разу нейрохірурги Андрій Смоланка та Олена Кожушана витягли бляшку за 10 хвилин.
Високий або низький тиск, запаморочення, кровотечі з носа можуть свідчити про ризик інсульту. Тому зважайте на зміни в стані здоров’я і одразу звертайтеся до сімейного лікаря.