Кафедра угорської філології УжНУ відзначила 60-річний ювілей
Сьогодні, в Ужгороді, в урочистій обстановці відзначили 60-річний ювілей створення кафедри угорської філології УжНУ, що працює як самостійний структурний підрозділ університету, із 1964 року.
На урочистий захід прийшли: виконуючий повноваження голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук, депутат облради Йосип Борто, керівники університету, науковці, депутати, дипломати, угорські партнери, громадські і культурні діячі, студенти, представники ЗМІ.
Василь Дем’янчук від імені усього депутатського корпусу, привітав педагогічний колектив і студентів із іменинами, побажав їм подальшої продуктивної праці, збереження найкращих народних традицій та нових звершень на благо рідного краю та усієї України.
«Сьогодні вивчати мову і традиції – це вкрай важливо для кожного народу. Кожна країна має забезпечити можливість для усіх народів, які проживають на її території, вивчати мову своїх предків. Угорці теж продовжують дослідження із вивчення мови і літератури, народної творчості, культури і мистецтва угорського народу. Нині Україна прагне бути у Європейському Союзі, тож важливим є для нас підтримка усієї міжнародної спільноти у європейських і євроатлантичних прагненнях.
Сьогодні зі зброєю у руках нашу державу боронять представники різних національностей, наші воїни захищають європейські цінності, цінності кожного, хто живе в Україні. Тож, шановні науковці-іменинники, досліджуйте угорську мову, народну творчість, культуру і мистецтво угорського народу, адже цим ви забезпечуєте потреби національної спільноти у розвитку, здійснюєте внесок у міжнародну науку. Нехай Господь допоможе перемогти у цій жорстокій війні, яку розпочав російський агресор проти нас. Ми твердо віримо у нашу Перемогу!», – зазначив у своєму виступі В. Дем’янчук. Відтак виконав приємну місію і вручив відзнаки облради фахівцям кафедри угорської філології Українсько-угорського навчально-наукового інституту.
Грамотою облради за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у галузі національної освіти, досягнуті успіхи у науковій та педагогічній діяльності, вшановано: доктора філософії, доцента кафедри Елеонору Берту, кандидата філологічних наук, доцента кафедри Діану Гульпу, кандидата філологічних наук, доцента кафедри Магдалину Дєрке, кандидата філологічних наук, завідувачку кафедри Христину Зикань, кандидата філологічних наук, доцента кафедри Наталію Нодь, кандидата філологічних наук, доцента кафедри Оксану Талабірчук.
Завтра стартує Міжнародна наукова конференція «Мовні, літературні, етнокультурні звʼязки в Карпатському басейні: минуле, теперішнє і майбутнє»
ЗакарпатПост