Закарпатці, які планували заробити на переправленні військовозобов’язаних, відповідатимуть перед судом

Ужгородська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо восьми чоловіків – мешканців Закарпаття – за фактом незаконного переправлення групи осіб через державний кордон з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

замовляйте в газети: Закарпатські оголошення, Робота Гроші, Поради ✔️повідомлення, оголошення, рекламу • 050 222 50 50, вайбер

Групу ділків правоохоронці викрили на початку лютого цього року. Обвинувачені намагалися здійснити незаконне переправлення 11 військовозобов’язаних в Угорщину поза офіційними пунктами пропуску з території Берегівського району. Шлях пролягав і через річку, тож для переміщення громадян заздалегідь підготували надувний човен.

У ході слідства здобуто інформацію, що вартість такої «послуги» становила 3-5 тисяч доларів США якщо перетин кордону відбувався через лісисто-гірську місцевість. Водночас обвинувачені не виключали можливості організувати виїзд чоловіків і на підставі підроблених документів. У такому випадку довелося б сплатити 6-13 тисяч доларів з особи.

Жителі Закарпаття зустрічали «клієнтів» у різних населених пунктах області та на своїх авто відвозили до прикордонних територій, на заздалегідь визначене місце зустрічі. Звідти мали супроводжувати чоловіків до держрубежу, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

Після викриття злочину у лютому особам обрали запобіжні заходи – взяли під варту з можливістю сплатити заставу, загальний розмір якої становив майже 10 млн грн. Наразі під вартою перебуває лише один закарпатець – він є фігурантом інших проваджень, де його обвинувачують у організації двох злочинних груп, що займалися розповсюдженням наркотиків і психотропів на території Закарпаття.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Ужгородського райуправління поліції за оперативного супроводу співробітників відділу міграційної поліції ГУНП в Закарпатській області та оперативників Чопського прикордонного загону.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ЗакарпатПост