Сьогодні в закарпатських храмах всенічні служби з чином винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14 серпня Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.).

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті 💛 індекс 89266 💙 замовляй рекламу в газету 067 666 90 90

А сьогодні, 13 серпня напередодні свята, в церквах Закарпаття пройдуть всенічні бдіння з чином винесення Хреста. Наприкінці богослужіння, після Великого славослів’я, священники винесуть з вівтаря Хрест на середину храму, після чого всі присутні у закарпатських храмах краю вклоняться святині.

Свято винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього має візантійське коріння. Історія розповідає про те, що у Візантійській імперії (і особливо в багатолюдному Константинополі) – як раз на серпень припадали спалахи різних інфекційних епідемій, від яких вмирало безліч людей.

Віруючі ж люди завжди шукали захист у Бога. Тому 14 серпня Патріарх Константинопольський разом з кліром та імператором виносили з царської скарбниці Чесне Древо Животворчого Хреста Господнього (саме того Хреста, на Якому був розіп’ятий Спаситель). І робили хресний хід по місту, щоб Господь своїм Хрестом врятував людей Своїх. Хресні ходи з Хресним Древом тривали майже два тижні – до свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Також служилися водосвятні молебні і святою водою щедро окроплялись жителі, вулиці і будинки Константинополя для вигнання усякої скверни і хвороби.

З Візантії свято перейшло й до нас. Звідси ж і звичай здійснювати на ранній свята винесення з вівтаря хреста, прикрашеного квітами, і поклоніння перед ним.

ЗакарпатПост