Через 15 хвилин реанімаційних заходів медики «швидкої» запустили серце закарпатки
Коли надійшов виклик на «103» з повідомленням: «Погано гіпертоніку, жінка 66 років, хворіє на цукровий діабет, набряк кінцівок, останні 2-3 дні не ходить…», – «швидка» виїхала миттєво. Такі супутні хвороби на фоні гіпертонії можуть мати життєво небезпечні ускладнення, які стрімко розвиваються.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2023/09/Facebook-публікація-940x788-пікс-54-1024x858.jpeg)
До пункту призначення в село Щасливе, що на Мукачівщині, бригада № 714 (фельдшер Віталій Щадей, водій Павло Басараб) домчала за лічені хвилини. Медиків зустріла схвильована донька, яка розповіла, що мама має проблеми із серцем і стан її різко погіршився, повідомляє 103 Закарпаття.
«Виміряли тиск, зняли кардіограму, перевірили цукор в крові, поставили внутрішньовенний катетер і ввели медикаменти», – розповідає фельдшер Віталій Щадей.
«На кардіограмі – зміни міокарду, пульс – 95, цукор – 17. Приймаємо рішення негайно госпіталізувати. Але тільки переклали пацієнтку на ноші – зупинка серця. Відразу приступаємо до реанімаційних заходів. Діяли швидко і злагоджено – миттєво згадалося все, чому навчали нас на курсах в тренінговому центрі. Разом з водієм інтенсивно проводили штучну вентиляцію легень, компресії грудної клітки, вводили медикаменти, діяли як одне ціле, і вже за 15 хвилин з’явився пульс, жінка вдихнула повітря. Підключили кисень і рушили до лікарні. Дорогою до Мукачівської лікарні Св. Мартина пацієнтка вже прийшла до свідомості, почала говорити»…
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2023/10/Віталій-Щадей-та-водій-Павло-Басараб-767x1024.jpg)
У фельдшера Віталія Щадея за 13 років роботи в екстреній медицині це перша реанімація після такої тривалої зупинки серця. Медик відзначає, що врятоване життя жінки – це командна робота та навички які набуті та відшліфовані під час проведення навчань.
А вже пообіді донька пацієнтки зателефонувала до Центральної оперативної диспетчерської і щиро дякувала всім медикам екстренки і особливо бригаді, яка врятувала життя її матері.