Карпатський біосферний заповідник зобов’язаний укласти охоронний договір, для збереження печерної стоянки доби палеоліту, – прокуратура

Тячівська окружна прокуратура системно працює над захистом інтересів держави у сфері дотримання законодавства з питань охорони культурної спадщини. Зокрема, в минулому році вдалося через суд зобов‘язати Карпатський біосферний заповідник вжити заходи для збереження пам‘ятки археології національного значення  – печерної стоянки, розташованої в межах села Велика Уголька на Тячівщині.

читай новини zakarpatpost.net 💛💙 замовляй рекламу на сайті, в газетах, в журналі, в групах, сторісах, на сторінках Фейсбук, Інстаграм, Ютуб, ТікТок 👉 вайбер: 050 888 50 50

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність заповідника, адже той самостійно не уклав із Департаментом культури Закарпатської ОВА охоронний договір на вказану пам‘ятку, і зобов‘язав його здійснити це.

Саме укладення такого договору надасть можливості для запобігання руйнуванню і знищенню пам‘ятки, а також сприятиме її збереженню як унікального джерела історії.

Варто зазначити, що стоянку виявили у 1972 році, розташована вона на схилі гори.

Історики вказують, що виникла вона 1,5 млн – 10 тис. років до нашої ери, і була першою на Закарпатті печерною стоянкою людей кам‘яного віку. Наразі ж з її допомогою можна вивчати, як жило населення краю у часи палеоліту. При проведенні археологічних досліджень цього місця вдалося виявити рештки вогнища, кілька десятків кам‘яних знарядь праці і наконечник списа.

Рішення суду, яким позов окружної прокуратури задоволено в повному обсязі, набрало законної сили, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

ЗакарпатПост