Бізнес просить Раду доопрацювати законопроєкт про мобілізацію, аби не паралізувати економіку

Новий законопроєкт про мобілізацію мало чим відрізняється від попереднього, який містив ознаки порушення Конституції й міг мати негативні наслідки для економіки.

повідомлення, рекламу, вакансії, втрати замовляйте в газетах Закарпатські оголошення та Робота Гроші ✅ 050 222 50 50, вайбер ℹ️ комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, сайт

Про це йдеться у заяві Європейської бізнес-асоціації, повідомляє Espreso.tv

Там зазначили, що законопроєкт у цій редакції “не можна приймати, а потрібно ще раз свідомо підійти до його доопрацювання – аби не зупинити роботу країни й, зокрема, її економіки”.

У ЄБА вказали на необхідність прибрати з документа норму про дистанційне вручення повісток. Також бізнес непокоїть розгортання мобільних постів ТЦК перед пунктами пропуску через державний кордон України. Перевірки документів на цих постах призводять до утворення додаткових черг на державному кордоні, паніки серед працівників компанії, які уповноважені на здійснення відповідних перевезень, зазначили в ЄБА.

“Адже навіть якщо водій є заброньованим зараз, перед перебронюванням працівник може бути кілька днів\тижнів не на броні. Відповідно, має з’явитися до ТЦК для оновлення інформації й, з досвіду про який говорить бізнес, часто таких працівників мобілізують, не дочекавшись рішення про продовження броні. Тож така ситуація на кордонах призводить до того, що, з одного боку, ускладнилась логістика (і так в непростий час), з іншого боку, у працівників виникає чимало питань та часом паніка – навіть, як уже було зазначено, серед працівників, уповноважених перетинати кордон”, – ідеться в заяві.

Це може призвести до втрати довіри від міжнародних замовників, розірвання контрактів, втрати замовлень, звільнення працівників, зупинки виробничої діяльності компаній в цілому, а також зменшення надходжень до державного бюджету в частині сплати податків та митних платежів, заявили в ЄБА.

Також там наголосили на необхідності розв’язати питання з бронюванням працівників.

“Задля належного функціонування економіки в країні важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але водночас активно працюють та сплачують податки до бюджету України”, – резюмували в ЄБА.

11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули уряду на доопрацювання без розгляду в парламенті. Наприкінці січня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію.

Омбудсмен Дмитро Лубінець стверджує, що деякі положення законопроєкту про мобілізацію порушують Конституцію, міжнародні зобов’язання України та права людей.

ЗакарпатПост