Призначати аналізи та обстеження для пацієнта має виключно лікар, – МОЗ

Понад 36,6 млн е-направлень на аналізи у 2023 році виписали лікарі для пацієнтів за Програмою медичних гарантій. Понад 26 млн е-направлень виконані, і це означає, що пацієнти пройшли лабораторну діагностику.

передплати газету ПОРАДИ на пошті – індекс 91145 – ціну знижено! – рекламуйся в газеті 050 888 50 50

Однак сімейний лікар виписує е-направлення на аналізи не за бажанням пацієнта, а виключно за медичними показами, інформує МОЗ.

Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг. За кожним медичним пакетом передбачено певний перелік, відповідно до специфіки надання медичної допомоги.

Головна умова для безоплатних аналізів, якщо пацієнт не лікується в стаціонарі, — направлення. А якщо пацієнт лікується в умовах стаціонару, то всі необхідні аналізи передбачені стаціонарними пакетами надання допомоги і мають бути зроблені безпосередньо у лікарні.

Електронне направлення виписує лікуючий лікар — лікар первинної ланки (сімейний лікар) або вузький спеціаліст — і тільки за умови, що це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Пацієнт не може вимагати направлення на аналізи за власним бажанням.

У разі потреби у лабораторних дослідженнях лікар сформує відповідне електронне направлення, і пацієнт їх здасть у закладах, які мають договір із НСЗУ на амбулаторну допомогу.

Повний перелік послуг, аналізів та обстежень, які входять у безоплатний пакет послуг на первинній допомозі, можна побачити тут.

Якщо від пацієнта вимагають кошти за проведення цих досліджень, він може зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77.

ЗакарпатПост