Три тонни креветок потрапили у «тенета» закарпатських митників

Їх везли у вантажівці через митний пост «Дякове», що на українсько-румунському кордоні. Під час проходження митних формальностей, інспектори співставили інформацію, зазначену у товаросупровідних документах, на вантаж із фактично наявним у вантажівці товаром та виявили суттєві розбіжності у вагових параметрах.

передплати газету ПОРАДИ на своїй пошті 💛 індекс 91145 💙 замовляй рекламу в газету 050 888 50 50

Так, за документами в Україну імпортувалася «креветка сира, морожена класу А, В», розфасована у 850 коробках, загальною вагою 17 тонн, вартістю понад 122 тис доларів США. Відправником товару зазначалося естонське підприємство, одержувачем – київська компанія.

Після зважування напівпричепу з товаром з’ясувалося, що креветок переміщують на 3 064 кг більше, ніж заявлено в документах.

З метою недопущення ввезення на митну територію України імпортного вантажу з можливим порушенням митного законодавства, Закарпатська митниця направила відповідний запит до відправника зазначеного товару для встановлення автентичності документів. Останній надіслав лист, в якому «виправдовувся», що розбіжність у вазі брутто ніби-то виникла через внутрішню вагу пакування та льоду.

 Насправді, як виявилося, керівник іноземної фірми надав митниці документи з неправдивими відомостями щодо ваги товару, що суттєво вплинуло на заниження його митної  вартості. У такий спосіб ділки намагалися обійти митне законодавство, «зекономивши» на повній сплаті митних платежів.

Наразі митники склали протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Морожені креветки вагою понад 3 тонни та вартістю 844,1 тис грн – тимчасово вилучено. Справу скерують до суду, інформує Закарпатська митниця, і зазначає, що санкції даної статті передбачають не лише накладення штрафу у вигляді від 50 до 100% вартості предметів правопорушення, а й їх можливу конфіскацію.

ЗакарпатПост