Комітет ВР підтримав законопроєкт «про заборону УПЦ МП»

Законопроєкт передбачає заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі-агресорці. І хоча в ньому конкретно не згадується УПЦ МП, цей документ може припинити або значно обмежити її діяльність.

повідомлення, рекламу, вакансії, втрати замовляйте в газетах Закарпатські оголошення та Робота Гроші ✅ 050 222 50 50, вайбер ℹ️ комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, сайт

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з Росією.

Про це повідомили заступниця голови комітету Євгенія Кравчук (фракція «Слуга народу») укоментарі «РБК-Україна» і член Комітету, нардеп Володимир В’ятрович у себе в Facebook, пише ТСН.

За словами Кравчук, Комітет закінчив розгляд правок другого читання до законопроекту №8371 про заборону в Україні релігійних організацій, пов’язаних з країною-агресором.

В’ятрович додав, що цей документ має «покласти край діяльності російської церкви в Україні». За його словами, текст законопроєкту став «значно сильнішим» порівняно з підтриманим за основу урядовим варіантом.

«Російська православна церква (УПЦ МП. – Ред.) має бути заборонена законом, а діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону», – каже нардеп.

Що передбачає документ

В’ятрович уточнив, що УПЦ МП та інші конфесії, пов’язані з РФ не зможуть використовувати державне і комунальне майно, а перехід громад УПЦ МП до ПЦУ буде значно спрощено. «Тепер – рішення за Верховною Радою. Сподіваюся, у колег вистачить політичної волі без зволікань ухвалити цей важливий закон», – підсумував він.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій». Він передбачає заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі, що здійснює збройну агресію проти України.

В УПЦ МП виступили проти законопроєкту, заявивши, що він порушує Європейську конвенцію з прав людини та Конституції України. УПЦ МП продовжує переконувати, що порвала зв’язки з Москвою і тепер її керівний центр нібито розташований у Києві, тому цей законопроєкт не має до неї ніякого відношення.

У травні 2022 року року у київському монастирі у Феофанії УПЦ МП навіть зібралася на Собор, у якому заявила про нібито розрив із РПЦ. Водночас Онуфрій не став офіційно оголошувати автокефалію (незалежність).

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній пояснив, у чому полягає «хитрість» таких заяв. За його словами, де-факто зв’язок УПЦ МП із Москвою залишається, а де-юре УПЦ МП хоче уникнути виконання цього закону.

ЗакарпатПост