Римо-католики та греко-католики Закарпаття відзначають свято входа Господнього до Єрусалиму

За тиждень Великдень – на Закарпатті святкують Вербну неділю за григоріанським календарем.

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті 💛 індекс 89266 💙 замовляй рекламу в газету 067 666 90 90

Сьогодні, 24 березня, у греко-католиків та римо-католиків Закарпаття свято Входу Господа в Єрусалим, або як в народі кажуть Вербна неділя.

Згідно з християнським ученням, цього дня Ісус Христос, за кілька днів до своїх хресних страждань, в’їхав до Єрусалиму на віслюку. Люди, оспівуючи його, встеляли дорогу перед ним пальмовим листям.

Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілками верби. Це дерево споконвічно в пошані серед українців, оскільки першим сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості.

Сьогодні в усіх церквах відбувається урочистий обряд освячення гілок верби. Вважається, що вони при цьому набувають магічних властивостей.

Виходячи з церкви в Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи: “Не я б’ю, верба б’є, віднині за тиждень буде Великдень”.

Сам, Владико, благослови ці галузки, і нас збережи і охорони, що віття це за прикладом тих в цей передсвяточний день несемо в руках. Щоб ми, як і ті народи й діти, викликували Йому: Осанна і у піснях і співах духовних дочекали животворящого тридневного Його воскресення з мертвих…

ЗакарпатПост