Факультет суспільних наук УжНУ першим приєднався до проєкту «Народний дрон»

Науковці УжНУ доєдналися до проєкту «Народний дрон». Таку ініціативу започатковали на факультеті суспільних наук. Кафедра соціології та соціальної роботи, яку очолює «професор з окопу» Федір Шандор, першою задонатила кошти на виготовлення дрону під назвою «Соціальний працівник». Декан факультету професор Юрій Остапець на власному прикладі заохотив підтримати таку ідею всіма кафедрами підрозділу.

повідомлення, рекламу, вакансії, втрати замовляйте в газетах Закарпатські оголошення та Робота Гроші ✅ 050 222 50 50, вайбер ℹ️ комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, сайт

Викладачі кафедр зібрали кошти на мастхев інструменти й матеріали, які треба було придбати, і тепер на робочому столі провідного інженера, старшого викладача кафедри соціології та соціальної роботи Сергія Тополянського вже 5 таких красенів – крім «Соціального працівника», там також «Політолог», «Філософ», «Психолог» та «Педагог». Ось такі реалії воєнного часу. Зовні вони ніби іграшкові, але, за словами Федора Шандора, кожен з них може знищити танк Т-8. Переважно дрон виконує дві функції: камікадзе і розвідника.

Меценати допомогли придбати спеціальний пульт управління, окуляри тощо. Дрони не просто склали на факультеті, а вже й протестували, тобто виконали весь комплекс робіт. Фактично вони готові для відправки на фронт. Тепер ФСН-івці звертаються до колег з інших факультетів Ужгородського національного університету підтримати таку ініціативу, адже кожна така «пташка» може зберегти найцінніше – життя нашого захисника на фронті, а також впоратися з іншими важливими завданнями.

Сергій Тополянський розповідає, що колеги-фізики надрукувати на 3D-принтері необхідні елементи. На його думку, в Університеті є достатньо кваліфікованих працівників, які можуть активно долучатися до такої роботи – фізиків, айтівців, інженерів. Разом можна робити швидше і більше. Іншими словами, налагодити виробництво дронів в УжНУ, як би незвично це не виглядало. Війна диктує свої правила. А збереження життів наших хлопців-захисників – понад усе.

Сергій Іванович ділиться, що раніше він теж нічого подібного не робив. Але, працюючи інженером на факультеті, має справу з технікою. «Десь трошки паяти вмію, десь трошки збирати, – розповідає усміхаючись. – Збирав переважно комп’ютери, тепер ось дрони вирішив спробувати. Замовили деталі на зібрані колегами кошти. Склав. Ніби все добре вийщло. Маю на комп’ютері відповідні програми, тож можу їх програмувати, перепрошивати, тестувати. Фактично ми самостійно можемо закривати весь цикл».

За інформацією Ужгородського пресклубу.

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost

ЗакарпатПост