В Ужгороді проходить конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
У п’ятницю, у внутрішньому дворику Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Т.Легоцького відкрили ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2023/07/реклама-на-сайті-ЗакарпатПост-1024x1024.jpg)
Розпочалося дійство зі святкової ходи учасників, після чого єдиним потужним хором вони виконали Державний Гімн. Прозвучали слова подяки захисникам України, завдяки яким маємо змогу розвивати і популяризувати свою культуру. Пам’ять воїнів та всіх співвітчизників, загиблих у російсько-українській війні, вшанували хвилиною мовчання.
Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук від імені голови Закарпатської ОДА-начальника ОВА Віктора Микити привітав учасників мистецького змагання, побажав їм удалих виступів і приємних вражень від відвідин нашого краю.
Директорка конкурсу, голова правління ГО «Яскрава Країна» Ольга Обласова вручила подяки за сприяння у проведенні заходу Євгену Тищуку та Ользі Шумовській – очільниці музею.
З вітальним словом виступили члени журі, в складі якого цьогоріч – імениті представники хорового мистецтва України: голова журі – заслужений діяч мистецтв України, хоровий диригент, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри хорового диригування Одеської національної музичної академії ім.А.Нежданової Ніна Заболотна (м.Одеса); заслужений артист України, професор, завідувач кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, головний диригент та художній керівник академічного хору студентів «Anima» Наталія Кречко (м.Київ) – донька Михайла Кречка; заслужений працівник культури України, голова Національної всеукраїнської музичної спілки, професор кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник заслуженого народного хору України «Дарничанка» Петро Андрійчук (м.Київ); народний артист України, викладач-методист, керівник хору Чернігівського фахового музичного коледжу ім.Л.Ревуцького Марина Гончаренко (м.Чернігів); заслужений працівник культури України, директор-художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук (м.Ужгород); народний артист України, художній керівник і диригент Академічного камерного хору «Cantus» Еміл Сокач (м.Ужгород).
Після представлення членів журі відбулося пісенне знайомство з конкурсантами – це 22 хорові колективи (понад 300 учасників) із Одеської, Чернігівської, Вінницької, Волинської, Сумської, Черкаської, Івано-Франківської, Житомирської та Закарпатської областей.
По завершенню урочистого відкриття конкурсу учасники попрямували до Ужгородського Хрестовоздвиженського греко-католицького катедрального собору, де відбувся концерт духовної музики, інформує Департамент культури Закарпатської ОДА.
13 квітня, конкурсні виступи учасників оцінюватимуть на базі Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Є.Задора. А в неділю, 14 квітня, всіх охочих запрошують до Закарпатської обласної філармонії – на церемонію нагородження переможців та яскравий гала-концерт. Початок о 10:00.
Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost