Сьогодні – Страсна або Велика п’ятниця

Страсний тиждень – це останній тиждень Великого посту перед святом Воскресіння Христова (Великодня, Пасхи). Він має особливе значення для християн, адже присвячений споминам про останні дні земного життя Ісуса Христа.

передплати газету ПОРАДИ пошті 💛 індекси: 91145, 91146 💙 рекламуйся в газеті 050 888 50 50 ціну знижено!

Кожен день Страсного тижня має особливий сенс і називається Великим. В цей період у храмах проходять урочисті служби та підготовку до Великодня.

Велика (Страсна) п’ятниця (3 травня). Найскорботніший день Страсного тижня. Вважається, що в п’ятницю Ісуса Христа розіп’яли на Голгофі. У храмах з вівтаря виносять плащаницю — зображення Христа, що лежить у гробі. Кожен може підійти та поцілувати її. Це день суворого посту, їсти можна лише після того, як полотно винесуть.

Страсний тиждень завершує Великий піст перед Великоднем, тому в цей період діють найсуворіші заборони. У ці дні не можна:

порушувати піст і веселитися;

сваритися, кричати, скандалити;

займатися важкою фізичною працею;

вінчатися, святкувати весілля;

відмовляти будь-кому в допомозі;

поминати померлих родичів;

проводити хрещення.

Що можна і не можна їсти у Страсний тиждень

В останні дні перед Великоднем християни повинні дотримуватись суворих обмежень у їжі. Священники радять вживати тільки продукти рослинного походження. Монастирський устав передбачає меню з печеної картоплі та інших овочів. Але вірянам рекомендують орієнтуватись на стан свого здоров’я при виборі харчування.

Загалом церква закликає утримуватись від м’ясних та рибних страв, яєць, молока, вершкового масла та інших молочних продуктів.

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost

ЗакарпатПост