На Закарпатті викрили інспектора одного з Нацпарків, який планував організовувати незаконне переправлення чоловіків через кордон

Ділки підшукали чотирьох чоловіків, мешканців Закарпатської та Івано-Франківської областей, які хотіли виїхати за кордон. Серед них був й військовослужбовець, що перебуває в розшуку за ухилення від проходження військової служби.

Вартість послуг організатори оцінили індивідуально для кожного «клієнта» у розмірі від 5 до 10 тис. доларів США. Спочатку чоловіків доставили до Ужгорода, а згодом переправили до помешкання одного зі спільників неподалік від кордону.

Для безпосереднього переведення ухилянтів через кордон організатори схеми залучили знайомого прикордонника. Проте він розкрив протиправний задум правоохоронцям та надалі діяв під їх контролем. На світанку 24 травня він довів чотирьох чоловіків до лінії кордону, де групу було затримано.

У цей же ж день інспектор Нацпарку, який був переконаний, що операція вдалася, передав прикордоннику 6 тис. доларів США. Після «розрахунку» інспектора затримали правоохоронці. Також було затримано одного з його спільників. Ще один учасник схеми переховується від слідства.

Інспектору Нацпарку та його спільнику повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон та у наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 369 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.Суд обрам їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, повідомляє Теруправління ДБР у Львові.

Слідство триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до протиправної схеми. Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

ЗакарпатПост