Тримали в ТЦК як заручників: подробиці від затриманих в Одесі медиків

В Одеському районному ТЦК спалахнув скандал через затримання бригади швидкої допомоги, яка приїхала на виклик до військкомату.

читай новини zakarpatpost.net 💛💙 замовляй рекламу на сайті, в газетах, в журналі, в групах, сторісах, на сторінках Фейсбук, Інстаграм, Ютуб, ТікТок 👉 вайбер: 050 888 50 50

Подробиці інциденту розповів фельдшер швидкої Богдан Величко, повідомляє ТСН.

“Виклик до ТЦК. По приїзду ми виявили чоловіка, який скаржився на головний біль та нудоту. Зі слів чоловіка, його туди доставили співробітники ТЦК для перевірки документів. По приїзду було виявлено на ньому тілесні ушкодження, садна голови та нудоту. Але співробітники ТЦК наполягали, що медичної допомоги він не потребує. Тобто не дозволяли транспортувати пацієнта до лікувального закладу”, – повідомив медик.

За його словами, військкоми аргументували відмову тим, що в ТЦК є свій медик, який безпосередньо оглянув чоловіка і вирішив, що госпіталізація йому не потрібна.

“Коли ми намагалися вивезти пацієнта безпосередньо з території ТЦК, нам було заподіяно фізичне насильство. Мені та водію швидкої допомоги викручували руки… намагалися одягнути кайданки та посадити на лавку. Після цього ми зрозуміли, що градус напруги зростає. Ми трошки заспокоїлися, пацієнт навіть вже почав відмовлятися від госпіталізації”, – додав фельдшер швидкої.

Величко розповів, що коли бригада швидкої вже вирішила поїхати, співробітники ТЦК заявили, що залишають медиків для перевірки документів. Фельдшеру та водію швидкої заявили, що після встановлення їхнього статусу їм буде вручено “бойову” повістка “і вже ніхто нікуди не дінеться з території ТЦК”.

“Протягом 4 годин ми перебували там, як заручники. Весь цей час ми контактували з нашими колегами, керівництвом, після чого колеги відгукнулися на наше прохання і приїхали до території ТЦК, включили гучномовці, включили сирени та почали нас, так би мовити, визволяти з території ТЦК”, – розповів медик.

Він зазначив, що не бачив, як розпочався конфлікт між військовими та співробітниками швидкої.

“Ми чули, що там почалася бійка, стусанина, крики. Під шум цього всього співробітники ТЦК нам сказали “ви можете йти”… Ми вийшли й там на вулиці вже відбувалася бійка”, – пояснив Величко

За його словами, поліцію на місце конфлікту викликали тричі. “Перший раз поліція навіть не складала ніякий акт, аргументуючи це тим, що ми знаходимося на території ТЦК, тобто це режимний об’єкт, безпосередньо у них там немає прав ніяких стосовно того, щоб нас визволити… Другий раз до нас приїхала поліція, вони вже зафіксували це та перебували з нами там до кінця”, – розповів Богдан Величко.

Одеський обласний ТЦК та СП надав ЗМІ свій коментар щодо інциденту біля Київського РТЦК та СП за участю військовослужбовців та представників швидкої медичної допомоги.

«11 червня 2024 року мобільна група оповіщення, до складу якої входили представники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та поліції, проводила перевірку облікових документів у громадян. Один з громадян відмовився надати документи, що посвідчують особу та військово-облікові документи. У зв’язку з цим, представники поліції, разом з військовослужбовцями Київського РТЦК та СП  міста Одеса, здійснили адміністративне затримання цієї особи і доставили до Київського РТЦК та СП міста Одеса для оновлення облікових даних, як того вимагає закон.

Через годину після цього, до Київського РТЦК та СП міста Одеса приїхала група людей у медичному одязі на автомобілі швидкої медичної допомоги. Вони стверджували, що прибули на виклик раніше доставленого до РТЦК та СП громадянина, і наполягали на його госпіталізації. Ці особи посилалися на діагноз, який раніше не був підтверджений лікарями військово-лікарської комісії. Проте, на запит представників Київського РТЦК та СП, надати документи, які б підтвердили їх приналежність до системи охорони здоров’я, вони відмовилися.

Через це, у військовослужбовців Київського РТЦК та СП міста Одеса, виникла підозра, що прибулі особи намагаються допомогти громадянину уникнути військової служби, на яку він був визнаний придатним за висновком військово-лікарської комісії.

Представники Київського РТЦК та СП міста Одеса викликали представників поліції на місце інциденту.

Правоохоронцям, які прибули, також не було надано документів, що підтверджують приналежність цих осіб до системи охорони здоров’я. У зв’язку з цим вони були затримані для надання пояснень.

Після цього, затримані особи зателефонували на лінію 103 та повідомили про нібито “силове утримання представників екстреної служби” посадовими особами Київського РТЦК та СП міста Одеса.

Ця інформація була швидко поширена сумнівними телеграм-каналами. На місце події, окрім представників бригад швидкої допомоги, прибули також невідомі цивільні особи, які спровокували бійку. В результаті інциденту травми отримали як військовослужбовець Київського РТЦК та СП, так і представники екстреної служби. Наразі правоохоронні органи проводять слідчі дії для встановлення усіх обставин події», – йдеться у дописі Одеського обласного ТЦК та СП.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *