Незаконна рубка в Карпатах із мільйонними збитками: як діяли схеми «чорних лісорубів»

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури викрито масштабну схему незаконної вирубки лісу. Двом причетним особам із числа місцевих мешканців вже повідомлено про підозру у незаконній порубці дерев, їх перевезенні, зберіганні, та збуті, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 КК України).

У ході розслідування встановлено, що на території Ясінянської громади Рахівського району група осіб налагодила процес протиправної вирубки лісу в одному з урочищ. Деревину доставляли до пилорам і готували до продажу по Україні. Крім того, збували її і на місці за готівку, не маючи жодних підтверджуючих документів про походження.

Шкода, завдана незаконними діями, вже перевищила 8 млн грн. Точну суму збитків наразі встановлюють.

За оперативними даними, до схеми причетна низка підприємців і місцеві мешканці. Деревину хвойних і цінних порід вони рубали, зокрема, і на ділянках природно-заповідного фонду. Наявний у користуванні транспорт громадяни використовували для трелювання деревини. Для зручності «чорних лісорубів» шляхи перевезення у лісистій місцевості обладнали містками.

Під час спецоперації із викриття незаконних рубок правоохоронці зіткнулися з активним опором населення. Дорогою до місця порубки особи розклали шипи та їжаки з арматури, а також частково пошкодили міст, який вів до місць зберігання незаконно зрубаних дерев і пилорам. Через це було пошкоджено 6 автомобілів – службові авто поліції та вантажівки.

Проведено великий обсяг слідчих дій, зокрема обшуки та огляди помешкань фігурантів, місць порубки, зберігання та перероблення лісодеревини. Вилучено понад сотню колод зрубаної деревини різних порід, бензопили, засоби для трелювання, гроші, мобільні телефони.

Водночас у мережі поширили фейкове відео, нібито працівники ТЦК вриваються до приватних помешкань. Ці факти вже розслідують у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 343 КК України (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу).

Викриття протиправної діяльності здійснено за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ спільно зі слідчими Нацполіції Закарпаття та фахівцями Департаменту безпеки ДП «Ліси України».

У ході досудового розслідування, яке триває, будуть встановлені й інші особи, причетні до незаконної оборудки, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ЗакарпатПост