Дрова будуть у всіх? Шмигаль каже, що обмежень для людей не буде

Стабільне проходження осінньо-зимового періоду та підтримка населення — одне з основних завдань Уряду. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України під час виїзного засідання Кабінету Міністрів, яке відбулось на Одещині 8 листопада.

За його словами, урядовці разом із керівництвом області обговорили нагальні питання та окреслили основні пріоритети роботи, одним з яких є проходження зими, йдеться у дописі пресслужби Кабміну.

Прем’єр-міністр наголосив, що для Уряду важливим питанням є підтримка населення в зимовий період. Для цього Кабінетом Міністрів розроблено та впроваджено комплекс заходів, щоб цієї зими українці були з теплом.

Так, на засіданні ухвалено постанову про внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

«На минулому засіданні Мінсоцполітики отримало доручення розробити механізм збереження субсидій за родинами, які встановили енергетичне обладнання вартістю не більше 150 тис. грн, та визначити, що субсидія не буде зменшуватись у разі перебоїв з енергопостачанням. Сьогодні ухвалюємо відповідне рішення», — зазначив Денис Шмигаль.

Також Глава Уряду наголосив, що жодних обмежень на заготівлю дров для людей нема і не буде. Він додав, що депутатський законопроект щодо штрафів за зберігання дров не буде підписаний Президентом України.

«Більше того, держава й Уряд всіляко сприятиме українцям, які заготовляють дрова для опалення своїх осель узимку. Маємо для цього відповідну програму підтримки, яку реалізовуємо разом із партнерами», — зазначив Прем’єр-міністр.

Закон про штрафи за дрова

Верховна рада ухвалила закон щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини 10 жовтня. Його підписав голова парламенту, 15 жовтня документ направили на підпис президенту. Наразі Володимир Зеленський його ще не підписав, йдеться у картці документа на сайті Ради.

Згідно з остаточною редакцією документа, підписаною головою Верховної ради, перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені у значному розмірі, – караються штрафом від 2 тисяч до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або вчинені у великому розмірі, – караються штрафом від 10 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк 5-7 років.

При цьому “під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість дерев, чагарників або деревини, яка становить більше ніж 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а під великим розміром — більше 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *