Хто багатіє на вирубках закарпатських лісів і чому винних не карають? ВІДЕО

Посадовці, які мають стояти на варті лісу, не можуть навіть зафіксувати факт його варварського нищення. За них цю роботу роблять прості активісти.

Зелені легені Європи, якщо відійти від популярних туристичних маршрутів – лисі.

У активістів є десятки відеодоказів викликів правоохоронців та зупинок лісовозів. Але все це марно.

«Усе прикривається на рівні лісгоспів, – каже журналіст і громадський активіст Юрій Луцо. – Жодна машина не може проїхати так, щоб про неї не знали в лісовому господарстві”.

За словами Юрія, цінну деревину вивозять під виглядом звичайних дров, цілими ешелонами.

І це тоді, як від 2015 року експорт необробленої деревини під офіційною забороною.

Детальніше – у сюжеті СТБ.

До слова, 31 серпня Президент підписав Закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу та порушення вимог з охорони пралісів.

Документом визначаються поняття “природні ліси”, “праліси”, “квазіпраліси” та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Законом, зокрема, забороняються всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони). Документом вводиться адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України “Про природно-заповідний фонд”.

Крім того, Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

zakarpatpost.net