ЄС передав Україні систему безпеки для центру утримання нелегалів

На Чернігівщині в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (с. Розсудів Ріпкинського району) встановлено нову систему безпеки.

Про це повідомили у відділі громадських зв`язків Управління МВС у Чернігівській області.

Відповідний пункт на Чернігівщині відвідала міжнародна делегація на чолі з головою Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейра. У селі Розсудові в урочистій обстановці відбулося підписання договору про передачу технічного обладнання системи безпеки перебування утриманих осіб у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У центрі вже встановлено систему безпеки по периметру. Вона запобігає втечам мігрантів, а внутрішня система убезпечує персонал центру при можливих масових конфліктах. Нова система безпеки відповідає стандартам ЄС та є необхідною для ефективного управління і безпеки центру утримання мігрантів, зазначили в УМВС.

Крім того, центр для нелегальних мігрантів у Розсудові отримав енергостабілізатори для усунення проблем з енергопостачанням та забезпечення належного функціонування обладнання з безпеки, незалежно від коливання напруги електроструму. Технічну допомогу центр у Розсудові, а також подібний центр у Журавичах на Волині одержали від Європейського Союзу.

Окрім технічної допомоги, проектом передбачено проведення тренінгів та семінарів для персоналу обох центрів. Чеські експерти, які були у складі делегації, поділилися своїм досвідом з питань щоденного управління центрами та надзвичайними ситуаціями, а також питаннями управління кризовими ситуаціями. Вони запропонували шляхи попередження та вирішення вже існуючих конфліктів.

Як відомо, з 1 січня почалає діяти Угода про реадмісію, яку Україна та Євросоюз підписали два роки тому.

Згідно з нею, Україна зобов’язалася приймати усіх нелегальних мігрантів, які перетнули український кордон на шляху до Євросоюзу – не лише українців, але й громадян третіх країн, які використали Україну як транзитну зону.

Натомість за підписання угоди Євросоюз пообіцяв запровадити спрощений візовий режим для українських громадян.

Чимало експертів називають цей документ непродуманим з боку України.

tsn.ua