Закарпаття: Ями на дорогах обіцяють залатати до Великодня, хоч грошей на це немає…

Нещодавно розтанули сніги, і закарпатські дороги знову перетворилися на чудові траси для позашляховиків. Інші автомобілі проїжджаючи по численних ямах все частіше потрапляють на станції технічного огляду. Служби автомобільних доріг теж стурбовані, кажуть востаннє закарпатські дороги в такому жахливому стані були 30 років тому, а грошей на ремонт практично немає.

Різке коливання температур і багато опадів – таким виявився останній місяць зими – лютий. Така погода негативно вплинула на дорожнє покриття, воно занадто зволожене, і вантажівки які проїжджають по дорозі руйнують її ще більше. «Грошей на ремонт доріг у 2010-му році Служба автодоріг в Закарпатській області ще не отримувала, бюджет не прийнятий, а тому будемо користуватися поки що тими запасами матеріалів, які заготували для ремонту доріг ще торік, їх повинно вистачити на місяць» – коментує ситуацію начальник Служби автомобільних доріг в Закарпатській області Василь Маркович.

За підрахунками обласної служби автодоріг, цього року в області треба провести ямковий ремонт на площі більше ста квадратних кілометрів. Для цього потрібно близько 18-ти мільйонів гривень. Якщо виділять хоча б половину – дороги відремонтують, хоч і залізуть в борги – кажуть шляховики.

– «Будемо використовувати матеріали раціонально, бо на них сьогодні великий дефіцит, треба по мінімуму використовувати кошти і ми поставили собі завдання, що до Пасхи дороги приведемо до належного стану і будемо спокійно святкувати» – зазначає начальник обласного автодору. Також Василь Маркович розповів, що після отримання коштів із державного бюджету на Закарпатті знову почнуть доробляти те, що було заплановане по ремонту доріг до чемпіонату Європи з футболу Євро – 2012.

А от в містах ситуація ще гірша, особливо в Ужгороді, де машини змушені виїжджати на тротуари і руйнувати вже їх. Бо доріг як таких немає. В жахливому стані дороги на вулицях Лавріщева, Фізкультурній і навіть на Минайській.

– «Після зими, як після війни, по цих дорогах їздити неможливо, вірте чи ні, але подекуди бачив ями, в які може зануритися пів колеса, авто розбивається, скоро знову везтиму його на станцію технічного огляду, – так коментує ситуацію на дорогах ужгородський таксист Михайло. Ще важче доводиться водіям машин швидкої допомоги, вони кажуть машини доводиться ремонтувати щомісяця: по таких ямах на швидкості не проїдеш і деколи через ремонт машин лікарі не можуть виїхати на виклик.

Основа ужгородських доріг закладена ще за чеського періоду, а тому не відповідає сучасному транспортному навантаженню. «Цьогорічна волога зима дуже зіпсувала дорожнє покриття, в основному пошкоджені ті дороги, де вже дуже давно не робився капітальний ремонт, де робився тільки ямковий ремонт і ми підрахували, що нам необхідно цього року на ремонт доріг в Ужгороді близько 30 мільйонів гривень» – коментує директор КШЕПу м.Ужгорода Іван Довбак.

Іван Довбак каже, дороги були б кращими, якби ще й водії допомагали і сплачували податок на транспортні засоби у повному обсязі. Ці кошти йшли б на ремонт доріг. А так із запланованих семи мільйонів гривень надходжень від цього, торік місто отримало тільки чотири. Проте роботи все ж будуть виконуватися і до 15 квітня КШЕП планує залатати ями на дорогах Ужгорода і відремонтувати тротуари на кількох вулицях міста.

Віктор ТАР, спеціально для газети «НЕДІЛЯ»

zakarpatpost.net

 


One thought on “Закарпаття: Ями на дорогах обіцяють залатати до Великодня, хоч грошей на це немає…

  • 17.03.2010 at 11:49
    Permalink

    красти менше треба… не дороги, а руїни…

Comments are closed.