Клюєв: тарифи на газ не зростуть, якщо створити газовий консорціум

У разі створення газотранспортного консорціуму не буде необхідності підвищувати тарифи на газ.

Про це заявив перший віце-прем’єр Андрій Клюєв в інтерв’ю журналу “Профіль”.

“В усьому, що стосується тарифів, ми будемо вести досить гнучку і грамотну політику. І якщо ми доведемо до розуму той же газотранспортний консорціум, думаю, у нас не буде необхідності підвищувати тарифи”, – сказав він.

Крім того, відповідаючи на питання, чи планується повернути РосУкрЕнерго в схему транспортування газу, Клюєв заявив: “Якщо буде газотранспортний консорціум, то взагалі ні про які схеми і мови бути не може”.

Також перший віце-прем’єр підкреслив, що газові контракти з Росією, які були підписані попереднім урядом, будуть обов’язково переглянуті.

“Звичайно, це досить тривалий процес. Важливо не зруйнувати працюючу систему, поки ми не домовимося про реалізацію газотранспортного консорціуму”, – зазначив він.

“Адже ми ще з 2003 року почали займатися його створенням, і я думаю, що ми відновимо переговорний процес у цьому напрямку. Це повинен бути тристоронній проект. Створюється він українською стороною, Росією та ЄС”, – заявив Клюєв.

За його словами, “окремо потрібно прийняти закон про передачу в концесію газотранспортної системи, і після цього передати її газотранспортному консорціуму”.

“Ніхто не зазіхає на трубу, все залишається в державній власності. Але за рахунок того, що ми залучаємо до орбіти спільної експлуатації консорціуму і Росію, і країни ЄС, ми залучаємо у ГТС досить серйозні інвестиційні ресурси, які дозволяють її реконструювати”, – сказав Клюєв.

“І, найголовніше, ми значно підвищуємо зацікавленість цих країн до транспортування газу через Україну. Це одне з основних питань”, – заявив перший віце-прем’єр.

Крім того, відповідаючи на питання, чи буде відновлений експорт електроенергії з України, Клюєв сказав: “Хотілося б, звичайно, щоб ми могли максимально створити умови для експорту електроенергії з України”.

“У нас у цій сфері є цілий ряд проектів, вони в нас ще з 2006-2007-го залишилися. На превеликий жаль, жодної цієї програми наші попередники не реалізували, хоча в нас вже фактично вони всі були на стадії отримання фінансування”, – зазначив він.

Нагадаємо, газопроводи в обхід України потрібні навіть при створенні газотранспортного консорціуму. Про це заявляв віце-спікер Держдуми РФ Валерій Язєв.

Він зазначив, що потрібно створити консорціум, який би взяв існуючу ГТС в оренду, платив би орендну плату за транзит і модернізував газопроводи.

“А якщо створювати нові потужності, то вони повинні бути у власності консорціуму”, – додав Язєв, при цьому висловивши свою особисту думку, що не варто створювати нові потужності з транзиту газу через Україну, збільшуючи тим самим її монополізм.

tsn.ua