Преосвященний владика Мілан – новий правлячий Мукачівський єпископ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як повідомили в Мукачівській греко-католицькій єпархії, у суботу, 24 квітня, відбулася урочиста єпископська інтронізація Преосвященного владики Мілана на кафедру Мукачівської єпархії  у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м.Ужгорода.
На початку Його Високопреосвященство архієпископ Іван Юркович, Апостольський нунцій в Україні, у присутності Його Високопреосвященства архієпископа Циріла Васіла, Секретаря Конгрегації для Східних Церков із Ватикану, привселюдно зачитав Папську буллу (офіційний лист) про призначення нового Мукачівського правлячого єпископа та урочисто вручив йому архієрейський жезл. Нунцій впровадив владику Мілана на старовинний єпископський трон, встановлений ще понад 200 років тому за часів владики Андрея Бачинського. Після того представники духовенства Мукачівської єпархії, монашества та миряни виявили свою пошану та визнали своє підпорядкування (homagium) новому правлячому владиці.
Після обряду інтронізації була відслужена Архієрейська Божественна Літургія за участі 22 єпископів Вселенської Католицької Церкви та майже усього духовенства Мукачівської єпархії. Ця Свята Літургія є публічним введенням до уряду єпископа, який тепер керує єпархією не лише від імені Апостольського престолу, тобто як адміністратор, а від свого імені, як повноправний правлячий єпископ-ординарій Мукачівської єпархії.
Підчас Служби Божої проповідь виголосив Його Високопреосвященство архієпископ Іван Юркович, в якій він високо оцінив плідне пастирське служіння Преосвященного владики Мілана і зазначив велику роль єпархіального єпископа у місцевій Церкві.
Після Літургії владику Мілана від імені кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації для Східних Церков, привітав архієпископ Циріл Васіл із Риму. Архієпископ Мєчислав Мокшицький, Львівський митрополит латинського обряду, привітав кир Мілана від імені Єпископату, духовенства і вірників Римо-католицької Церкви на Україні. Владика Богдан Дзюрах із Києва привітав нового єпарха від імені Його Блаженства кардинала Любомира Гузара, Верховного архієпископа Києво-Галицького, і від усієї Української Греко-католицької Церкви. Від імені Реформатської Церкви Закарпаття владику Мілана привітав єпископ Шандор Зан-Фабіан.
Від імені Закарпатської облради та ОДА владику вітав п. Іван Качур, заступник голови ОДА. Свого владику також вітали представники монашества, молоді та миряни різного віку.
Того ж дня відбулося відкриття меморіальної дошки владики Андрея Бачинського на площі, котра названа в його честь, а також освячення мансардного поверху єпископської резиденції.