Андрій Єрмолаєв: Ключовий досвід Закарпаття — транскордонне співробітництво

У четвер, 13 травня, голова облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся з директором Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Андрієм Єрмолаєвим. Йшлося про активізацію співпраці по лінії інститут-регіони, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації. 
 
На зустрічі також були присутні перший заступник голови ОДА Іван Бушко та директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва.

Відомий політолог Андрій Єрмолаєв очолив інститут лише два місяці тому. Першочергове завдання, яке він поставив  – реформування Національного інституту, перетворення закладу в мозковий центр нової команди.

Під час зустрічі з керівником нашої області Андрій Єрмолаєв відзначив, що на Закарпатті досить успішно працює філія Національного інституту стратегічних досліджень, яка спеціалізується на наукових дослідженнях і проводить ефективний моніторинг суспільно-політичної ситуації в області. В планах – суттєво розширити мережу інститутів в Україні, адже нині їх є лише шість, – повідомив Андрій Єрмолаєв.

– Щодо Закарпаття, то ваш ключовий досвід – у розвитку транскордонного співробітництва. Розроблену модель можливо використати й іншим регіонам нашої країни, – констатував директор інституту.

Також за словами Андрія Єрмолаєва одним з потужних напрямків роботи інституту стане співпраця з областями, регіональними елітами.  Перші успішні приклади на рівні країни – діяльність Ради регіонів при Президентові країни. Вона по суті стала механізмом, який сприяє узгодженій взаємодії центральних органів влади та місцевого самоврядування у питанні проведення реформ.

Голова облдержадміністрації Олександр Ледида, в свою чергу, відзначив, що нові стратегічні ініціативи однозначно треба реалізовувати для модернізації країни. Відрадно, що при цьому враховується думка місцевих громад.

– Область, яка межує з чотирма країнами Євросоюзу може стати своєрідним локомотивом інтеграційних процесів, – вважає Олександр Ледида. –  Роль Національного інституту стратегічних досліджень в розробці нової економічної політики країни, зі своїми можливостями пропонувати, оцінювати проекти рішень в багатьох питаннях може стати ключовим.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Національний інститут стратегічних досліджень, утворений Указом Президента України від 4 березня 1992 року, є базовою науково-дослідною установою аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України. Інститут підпорядковується Главі держави. Результати наукових досліджень Інститут подає на розгляд Президентові України у вигляді проектів програмних документів, експертиз нормативно-правових актів, аналітичних довідок та пропозицій щодо основних засад внутрішньої та зовнішньої політики, шляхів вирішення загальнодержавних та регіональних проблем суспільного розвитку.