Мукачево: Дев’ять гривень – за купання в басейні з термальною водою

Саме стільки коштує вхід до термального басейну, що знаходиться в ДЮСШ в Мукачеві.  Вхідний квиток для дітей та пенсіонерів коштує ще менше – шість гривень. За ці гроші відвідувачі можуть купатися  з 9-ої ранку до восьмої вечора. Вода тепла – +28. Глибина щонайменше 1,7 метра.  Зранку тут тренуються юні спортсмени.За словами молодого хлопця, який при вході збирає гроші, літній сезон триває три місяці. У середньому басейн відвідує по 300 чоловік у день за хорошої погоди. У вихідні – півсотні. Сюди приходять купатися  не тільки мукачівці, а й жителі Закарпаття та гості, які приїжджають до них. Басейн користується попитом завдяки доступній ціні та можливості безкоштовно отримати процедуру  гідромасажу. 

Люди, в основному середнього та старшого віку, тримаються за металеві ржаві  труби і періодично підставляють спину, коліна під чималий струмінь води, яка надходить зі свердловини глибиною 160 метрів, Цей кайф триває 3-5 хвилин. Чути запах сірководню, на  стінках басейну утворилися  жовті сліди від нього.
54-річна мукачівка Світлана Іванівна розповідає, що вже після п’ятої процедури суглоби менше болять. Упродовж сезону приходить у басейн щонайменше десять разів, плаває по 2-3 години.

– Шість років тому вперше спробувала. Я, як і багато мукачівців, не знала про цей басейн, – зізнається жінка. – Раніше їздила в Берегово, Солотвино. Для нашої сім’ї такі відпочинки били по гаманцю. А тепер гляди – під боком і не дорого. Чоловік, діти, онуки приходять у зручний для себе час.

– Добре би було, аби зробили більше умов, поставили парасолі, більше лавок, – приєднується до розмови бабуся з нафарбованими у яскравий колір губами та зачіскою а-ля бабета.

– Тоді вхід буде по п’ятдесят гривень. Воно вам треба? – риторично запитує Михайло з Чинадієва. Чоловік не зводить очей з семирічного онука. Наказує тому не йти до глибокої води.

– Діду, не бійтеся, я не потону – у мене камера, – відказує хлопчик.

Відпочивальників привертає увагу сварка двох чоловіків – років 55 і 25. Молодий курить, а старший сварить його, що тут діти, і у громадському місці курити заборонено законом.

– А я – беззаконєц, – язвить молодик. Видно, що він напідпитку. – Де хочу, там і курю. А ти, дід, пішов на …

– Перестань, а то я зараз міліцію покличу, – каже і йде до інструктора, який сидить під великою парасолькою. 

Розказує  тому про інцидент. Повертаються і пояснюють молодому чоловікові, що  курити тут не можна. Той пробує огризатися, мовляв, де про це написано, згодом каже, що все зрозумів.

Наступного дня прямо над басейном закурив чоловік, який засмагав з дочкою років 10. Відпочиваючі обурилися такій зухвалості.

-Я вам заважаю? Плавайте собі, а мене не вчіть жити, – фиркнув той.

Після кількох зауважень таки відійшов у бік докурювати.

– Я приїхала  аж із Перечина, аби подихати свіжим повітрям, водичкою, а тут тобі на. Ще б у басейн заліз курити, – розводить руками  молода жінка. – Ніякої поваги ні до себе, ні до власної дитини, ані до чужих.
Фельдшер-акушер Катерина Євстратьєва повідомила, що мінеральну воду із свердловини №1 можна використовувати з лікувальною метою та задля оздоровлення. Ознайомлює із висновками Одеського інституту курортології.

– Мінеральна вода свердловини №1 Мукачева є термальною середньо мінералізованою хлоридною кальцієво-натрієвою. Із біологічно активних компонентів вміщує невелику кількість метаборної та кремнієвої кислоти, – каже Катерина Онуфріївна.

– Вона може використовуватися з лікувальною метою ззовні і є помічною при захворюваннях опорно-рухової, серцево-судинної та нервової систем , а також при  гінекологічних хворобах та захворюваннях шкіри та органів дихання.

Заступник Мукачівського голови Михайло Лабош розказав, що раніше даний спортивно-оздоровчий комплекс  належав профспілкам. У 1996 році об’єкт переведено у комунальну власність  міської ради. Наразі він є на балансі управління освіти.

–  Об’єкт – нерентабельний. На поточний рік ми додали з міського бюджету 600 тисяч гривень. Те, що у басейні купаються посторонні, це – вихід із ситуації. Ми хотіли б зробити хороший об’єкт з усіма умовами, але бракує грошей. Наразі проводимо ремонти трибуни та чаші власними зусиллями.

 

Міський голова Золтан Ленд ’єл додав, що розроблено кілька варіантів реконструкції даного об’єкту, один з яких потребує  17 млн.грн.  Мерія в очікуванні пропозиції інвесторів.  Він також зауважив, що у басейнах з термальними водами не можна довго плавати і займатися спортсменам. 

Тетяна Грицищук, газета “НЕДІЛЯ”

nedilya.at.ua