Закарпаття: В обласному чемпіонаті із шашок-64 взяли участь 12 представниць слабкої статі

В особистому чемпіонаті Закарпаття з шашок-64 серед дівчат, який відбувся 4 вересня, приймало участь 12 дівчат і жінок з Ужгорода, Іршави, Тячева, Ужгородського, В.-Березнянського та Іршавського районів.
Серед учасниць виступали провідні шашкісти області, які є обличчям шашкового спорту на сьогоднішній час в області. Не вистачало у цій солідній компанії лише кмс Сільвії Марковці та кмс Надії Кривдик.

Змагання проходили в шахово-шашковому клубі с/к “Юність” м.Ужгорода за змішаною системою, контроль часу – 30 хвилин на партію обом суперницям. Із перших турів тон у грі задавали фаворити, серед яких юні, але вже досвідчені та обізнані з тонкощами шашкової гри 14-річна Ірина Антосяк – чемпіонка області 2009 р., а також 13-річна Ольга Павляк – віце-чемпіонка минулорічного чемпіонату (обидві з м.Іршави) – вихованки клубу “Вікторія” (тренер А.Й.Вайда). Традиційними конкурентами для них упродовж кількох років є ужгородські спортсменки. Ігровий сценарій чемпіонату проходив за явної переваги шашкісток м.Іршави та Ужгорода. Спочатку змагалися суперниці у двох групах за дві путівки від кожної, щоб повести вирішальну боротьбу за нагороди.

Усе йшло як по “накатаній колії”, однак у 6, останньому турі попереднього етапу пролунав тривожний дзвінок для потенційних лідерів, коли у другій групі маловідома першорозрядниця, 18-річна Василина Петрунь обіграла досвідчену Олену Пилипченко (м.Ужгород), випередивши останню на очко. Олену Пилипченко навіть влаштовувала нічия, щоб потрапити до фінальної четвірки. Але сталося не так, як гадалося.

Несподівані сюрпризи на цьому не скінчились. Далі – більше – у вирішальному півфінальному поєдинку Василина переграла чемпіонку області Ірину Антосяк і потрапила до фіналу.

У другому півфіналі, в якому зустрічались Галина Віхніна (м.Ужгород) та Ольга Павляк (м.Іршава) перемогу у напруженому поєдинку святкувала юна іршавчанка. У вирішальному двобої за 1-2 місця заслужено перемогла Ольга Павляк і вперше стала чемпіонкою області. Ігровий почерк О.Павляк визначають глибокі дебютні знання, непоганий розрахунок і тактичне мислення, висока організованість і вольовий настрій. Результат чемпіонки – 11 очок із 12 можливих. Срібний призер – 18-річна Василина Петрунь, студентка II курсу Ужгородського коледжу культури і мистецтв, яка стала справжнім відкриттям турніру. Сенсаційний успіх юної ужгородки справив велике враження на всіх учасниць турніру.

Це заохочувальний її результат – 8 очок, подарунок спортивної долі юній спортсменці за її характер, вольовий настрой та вміння перемагати більш сильних суперниць, аванс на майбутнє талановитій дівчині, якщо вона готова всерйоз займатись шашками.
Трохи не пощастило І.Антосяк на фінішній прямій, яка цього разу вдовольнилась бронзовою медаллю за третє місце. Вона набрала у підсумку 8 очок.

Серед жінок упевнену перемогу здобула кмс Г.Віхніна (м.Ужгород), на другому місці – першорозрядниця Олена Пилипченко (м.Ужгород), третє місце посіла першорозрядниця В.Бровді (м.Іршава).

Переможці були нагороджені грамотами, медалями управління у справах молоді та спорту ОДА (начальник Я.В.Свида) та управління фізичного виховання та спорту МОН України (начальник І.І.Риляк).

Турнір пройшов організовано, коректно, на високому культурно-спортивному рівні.
Обласна федерація висловлює подяку заступнику начальника управління фізичного виховання та спорту МОН України Негеру С.С. за сприяння і допомогу в організації даного турніру.

М.РІШКО, головний суддя змагань, “Спорт-Тайм”