Закарпаття: Свято-Миколаївський жіночий монастир відзначає 650 років
Високопреосвященному архієпископу Мукачівському і Ужгородському ФЕОДОРУ, кліру, чесному чернецтву Мукачівської Свято-Миколаївської жіночої обителі, боголюбивій пастві Мукачево-Ужгородської православної єпархії.З нагоди благодатного 650-річчя, увінчаного жертовною діяльністю та молитвою до Бога, прийміть наші найщиріші вітання і побажання нових щасливих ювілеїв та буднів, подальших успіхів і здобутків у служінні Церкві й Батьківщині.
По великій милості Божій 1360 року ця, найдавніша свята обитель стала центром слов’янської писемності та духовної культури, тут переписувалися, і звідси розповсюджувалися по всьому краю богослужбові книги. Тут, на Чернечій горі було створено першу резиденцію Мукачівської православної єпархії, а на початку XVII століття було відкрито першу в Закарпатті церковну школу.
Обитель на Чернечій горі являла і являє собою зразок монастирського зодчества. Його стінам і спорудам випало бачити й тиху молитву, і щоденний трудовий подвиг, і бути свідками тристорічної запеклої боротьби православних та уніатів за право служити в цій обителі, пережити страшну добу тоталітарної руйнації в добу державного атеїзму, коли насельницям вдалося врятуватися буквально завдяки заступництву Приснодіви Марії та молитви святих і праведних отців, зокрема архімандрита Василія (Проніна).
Як і 650 років тому, так і сьогодні насельниці Мукачівської Свято-Миколаївської жіночої обителі несуть нелегкий послух, підносять Господові нашому Іісусу Христу, Пречистій, Преблагословенній Матері Його –Діві Марії тиху молитву за свою святу обитель, за нас з вами, за весь світ.
Нехай же Господь Вседержитель просвітить серця насельниць благодаттю Божою, щоб молена найдревніша на Закарпатті обитель залишалася світочем благочестя, духовної краси, святої Православної віри.
Василь ЛАЗАР, голова Мукачівської райдержадміністрації, Іван МИХАЙЛО, голова районної ради, міськрайонна газета “Мукачево”