Закарпаття: У 23 дворогосподарствах присілку Буковинка гірської Синевирської Поляни проживають 11 старожилів

Сьогодні язик не повернеться назвати Синевирську Поляну віддаленою глибинкою. Адже на території однойменної сільради функціонують два навчальні заклади, необхідні культустанови і медичні заклади, а також два десятки торгових точок різних форм власності та низка туристично-оздоровчих закладів, де можна по-справжньому відпочити і набратись сил для завтрашньої буденної чи творчої роботи.

Цей вислів може стосуватись хіба що тих 12 присілків, які розташовані у високогір’ї, на такій висоті, що аж дух перехоплює… Якщо Син. Поляна із її чудовими ознаками сучасного гірського села знаходиться на висоті 898 м над рівнем моря, то присілок Буковинка — на висоті 1118 м над рівнем моря. Але й тут вже багато в чому відчуваються блага нинішньої цивілізації. На цьому фото вдалині видніється новозбудована хата для багатодітної сім’ї брата і сестри Скирів, яку зведено на кошти благодійного фонду “Шошанаїм” із Голландії.

Всього тут є 23 дворогосподарства горян-верховинців, у яких проживають 11 старожилів — кожному за 77 років. Споконвіку для буковчан проблемними були питання доставки сюди будматеріалів, різного краму і продуктів харчування. З нею віч-на-віч зіткнувся сільський голова Синевирської Поляни Юрій Горват за будівництва житла для Скирів. Адже новітні матеріали треба було сюди доставляти своєчасно.

Тоді й виникла ідея на місці колишнього волоку, потім лісової стежки, а пізніше лісової дороги для гужового транспорту, побудувати дорогу з твердим покриттям. Щоби міг сучасний легковий і вантажний транспорт проїхати. У цій справі на прохання жителів Буковинки знайшов підтримку в дирекції НПП “Синевир” на чолі з її керівником Миколою Дербаком. Варто сказати, що за його приходу до керма природоохоронної організації, значно покращилась не тільки охорона багатств флори і фауни Тереблянської долини, а й соціально-господарська діяльність.

Приміром, ні установи бюджетної сфери, ні приватний сектор не нарікають щодо забезпеченості їх паливними дровами. Тож не дивно, що Микола Юрійович одразу підтримав задум керівництва Син.-Полянської сільради. Виділив потужну техніку, працівників, щоби прокласти дорогу до зими. Позаяк і їм потрібна ця дорога, щоби дістатись до лісових нетрів у цих місцях. Сьогодні легковик “Нива” спокійно може проїхати лісовою дорогою до Буковинки. Зараз керівництво сільради робить все можливе, щоби прискорити проведення благоустрійних робіт на лісовій дорозі.

За словами Ю.І. Горвата, жителі Буковинки висловлюють найщирішу вдячність керівнику НПП “Синевир” М.Ю. Дербаку за розуміння проблем населеного пункту і їх успішне розв’язання. Особливо у справі будівництва даної дороги. В той же час у вищеназваного тандему — керівництва Син.-Полянської сільської ради і дирекції НПП “Синевир” є вже нові напрацювання. Прокласти такі ж лісові шляхи з користю для себе і жителів присілків Перенизь, Гавришів Звір, Вишневський Верх та Новоселиця.

Віриться, що і цей задум буде успішно втілено у конкретні справи, адже запорукою роботи цього тандему є ділова співпраця на благо горян.

Василь БЕЛЕНЬ, “Верховина” для mizgir.com.ua