Підприємці запропонували владі свій проект спрощеної системи оподаткування

Лідери об’єднань підприємців з різних областей, які в минулому році ініціювали і організовували акції протесту проти Податкового кодексу, презентували свою редакцію проекту закону про спрощену систему оподаткування.
Як повідомили ініціатори проекту, об’єднання підприємців із різних областей створили Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу Фортеця, і спільно підготували законопроект, який “збереже малий і середній бізнес, а також сформує диференційовану систему сплати єдиного податку залежно від доходів підприємців”.

За словами глави ГО Фортеця Оксани Продан, підприємці пропонують зберегти єдиний податок для юридичних осіб зі ставками 3% з ПДВ і 5% без ПДВ, а також поділяють єдиний податок для фізичних осіб-підприємців на три категорії: для мікробізнесу, для малого бізнесу і для середнього бізнесу.

Згідно з новим проектом, для мікробізнесу, до якого віднесені підприємці без найманих осіб, які здійснюють ремісничу діяльність, надають послуги фізособам з ремонту або займаються роздрібною торгівлею, і при цьому в рік мають виручку не більше 150 тис. грн., пропонується нульова ставка податку без обов’язкової сплати єдиного соціального внеску за себе та ведення обліку витрат.

У категорію малого бізнесу підприємці пропонують віднести роботодавців, які надають всі послуги фізособам, що здійснюють виробництво, торгівлю і деякі інші види діяльності. Таким суб’єктам дозволяється обіг до 1,2 млн. грн. на рік без урахування витрат за фіксованою ставкою, яка включає в себе єдиний соціальний внесок, до 600 гривень на місяць.

Для середнього бізнесу, до якого відносяться всі незаборонені сьогодні види діяльності, пропонується ставка єдиного податку з продажів у розмірі 3% з ПДВ або 5% без ПДВ з урахуванням виключно доходів, кажуть підприємці.

“Ми передбачили в законопроекті вирішення всіх спірних на сьогоднішній день питань, які існують у малого і середнього бізнесу з функціонування спрощеної системи оподаткування, але при цьому зберегли можливість працювати для всіх платників податків. Але не зміна спрощеної системи є основним завданням в реформуванні податкової системи, а спрощення адміністрування та забезпечення прозорості на загальній системі оподаткування “, – сказала Продан.

Також у повідомленні об’єднання йдеться, що робоча група Кабміну, якою підприємці передали готову редакцію нового законопроекту про спрощену систему оподаткування, вже прийняла рішення про прийняття його за основу.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла Податковий кодекс 18 листопада 2010, проте Президент Віктор Янукович ветував його. 2 грудня 2010 парламент прийняв Податковий кодекс із урахуванням пропозицій Президента. Кодекс не передбачає внесення змін в існуючу систему спрощеного оподаткування.

Раніше повідомлялося, що Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу відновить безстрокову акцію протесту з 1 лютого.

korrespondent.net