Закарпаття: Горяни мають ефективно використовувати найменші можливості

З вікопомної повені 1998 та снігопаду 1999 років керівництво Син.-Полянської сільської ради (сільський голова Юрій Горват, секретар виконкому Марія Красняник) ефективно використовувало кошти на проведення оплачуваних громадських робіт. У цій справі воно тісно співпрацювало із спеціалістами РЦЗ (директор Михайло Штелень), добиваючись непоганих результатів у наведенні належного порядку на території підпорядкованих органу місцевого самоврядування населених пунктів.

В обопільно вигідному виграші були як керівництво сільради, так і районного центру зайнятості населення та й, власне, виконавці благоустрійних робіт із числа безробітних місцевих жителів. Адже крім допомоги з безробіття, їм перепадали чималі суми, зароблені на громадських оплачуваних роботах за місцем проживання. У цілому ж у найбільшому виграші було керівництво сільської ради, оскільки їх руками зведено десятки кашиць, встановлено кілька місточків, кладок і навіть дерев’яних електроопор тощо. Про проведення благоустрійних робіт і санітарну очистку в населених пунктах — й говорити нічого. Бо ж щороку саме за ці кошти вони й виконувались.

Не став винятком і минулий рік. На території сільради до оплачуваних громадських робіт було залучено 23 особи з числа безробітних громадян. У цілому по району оплачувані громадські роботи, крім вищеназваної, особливо активно проводились на територіях Лозянської, Тюшківської, Соймівської сільських та Міжгірської селищної рад, до яких у районі було залучено 287 осіб з числа безробітних громадян. Слід сказати, що 177 із них працювали за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 54 — за рахунок коштів ряду підприємств Верховини і 56 безробітних — за рахунок коштів райбюджету в закладах освіти.

Всього за 2010 рік сума виплачених коштів із вищеназваного Фонду, відповідно до актів виконаних робіт, наданих селищною та сільськими радами, склала 127,8 тис. грн. Активну участь минулоріч у проведенні оплачуваних громадських робіт взяли всі місцеві ради району, в ході яких 111 особами відпрацьовано 1162 людино-дні. Упродовж 2010 року селищною та сільськими радами району до громадських робіт було залучено 168 осіб, якими відпрацьовано також 1788 людино-днів. Все це говорить про те, що місцевим радам району варто більш ефективно використовувати наявні можливості організованих громадських робіт задля благоустрою і саночистки на підпорядкованих територіях, збереження чистоти і порядку навколишнього довкілля.

На жаль, у минулому році не брали ніякої участі у проведенні громадських робіт Буковецька, Келечинська, Н. Студенівська, Пилипецька та Річківська сільські ради. Хоч і вони могли спрямувати ці кошти на розв’язання низки наболілих питань з наведення порядку на прилеглих територіях, підпорядкованих населених пунктах.

Райдержадміністрацією від 13 грудня минулого року прийнято розпорядження (№522) “Про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт у Міжгірському районі в 2011 році”. В цілому на оплачувані громадські роботи цьогоріч із Фонду загальнообов’язкового страхування України на випадок безробіття буде виділено більше 260 тис. грн.

За станом на 17 лютого 2011 року на укладення договорів про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт подали клопотання тільки Син.-Полянська, Соймівська, Репинська, Присліпська та Лозянська сільські ради. Тож хай їм все добре ведеться у цій справі.

Олена НЕГРЯ,
головний спеціаліст управління економіки РДА.
“Верховина” для mizgir.com.ua