Закарпаття: Облаву на безпритульних собак влаштували в Іршаві
Приблудних псів вистачає майже у кожному населеному пункті як на Закарпатті, так і по всій Україні. Чимало їх і в Ужгороді. Нерідко, повертаючись віддаленими вуличками додому пізно ввечері, люди наражаються на небезпеку бути атакованими такими безпритульними тваринами.
Особливу загрозу становлять ті собаки, котрі знайшли собі прихисток поблизу багатоповерхівок і яких підгодовують співчутливі бабусі. Такі собаки дуже часто нападають і є надзвичайно агресивними.
В Іршаві влаштували облаву на безпритульних собак
Проблема безпритульних собак актуальна й для Іршавського району та міста Іршави зокрема. Тільки торік у районну лікарню звернулися 64 громадяни, яких покусали собаки. У зв’язку з цим правоохоронці служби дільничних інспекторів Іршавського РВ УМВС разом з представниками міської ради та мисливцями районної організації УТМР провели нещодавно спільний рейд з виявлення «безгоспних» собак.
Як з’ясувалося, найбільша кількість таких тварин оселилася біля ринку у районному центрі, не менше їх і в селі Собатино. У тому, що домашні улюбленці ведуть безпритульний спосіб життя, досить часто винні самі громадяни. Адже у більшості випадках саме через безвідповідальність господарів вчорашній чотириногий друг опиняється на вулиці.
Під час рейду дільничні інспектори Іршавського РВ УМВС притягнули до адміністративної відповідальності шість господарів, у яких виявили собак не на прив’язі, до того ж, за межами дворогосподарства. Багато власників тварин, виправдовувалися, мовляв: їхні улюбленці не кусаються і вийшли з двору чисто випадково. При цьому мало хто з них задумувався, що чотириногий друг без господаря стає неконтрольованим і може накинутись на випадкового перехожого чи дитину.
Аналогічні рейди відбулися не лише у райцентрі, а й усіх селах Іршавського району. Тут з’ясувався цікавий факт, багато громадян випускають своїх собак у вечірній час погуляти. А вранці люди, котрі йдуть на роботу, не можуть потім обійти зграї собак. Найгірша ситуація у т.зв. шлюбний період тварин. Тоді пси стають надзвичайно агресивними і можуть накинутися лише через якусь дурницю.
Розмноженню у наших населених пунктах безпритульних собак сприяють і значна кількість стихійних смітників та сміттєзвалищ. Адже майже у кожному селі чи місті можна побачити зграї псів, які харчуються у подібних місцях. Про те, що вони є також переносниками різних хвороб та інфекцій, і говорити не хочеться.
Тож працівники міліції звертаються до громадян з проханням не викидати своїх домашніх улюбленців на вулицю, адже вони можуть перетворитися неконтрольованих, кусючих тварин. Варто пам’ятати: ми відповідаємо за тих, кого приручили.
Віта ГОРЗОВ, Іршавський РВ УМВС України в Закарпатській області