Закарпатські студенти спільно з експертами ЄС допоможуть населенню адаптуватися на ринку праці в умовах кризи
До кінця 2012 року 17 партнерів з 6-ти країн ЄС, території Центральної Європи та партнер із Західної України разом працюватимуть у напрямку регіональної стабільності та економічного зростання – розроблятимуть нові підходи адаптації населення на ринку праці в умовах кризи Йдеться про проект ET-struct – європейську економічну освітню та тренінгову структуру, який здійснюється за фінансової підтримки програми «Центральна Європа». Українським партнером масштабного проекту є Асоціація студентів економістів Закарпаття (надалі АСЕЗ). Незважаючи на те, що на момент подання проектної ідеї Україна, як територія, не була і наразі не є цільовою для фінансування програми, АСЕЗ все ж таки бере активну участь у заходах проекту та вивчає європейські підходи реалізації подібних проектів.
Передумовою виникнення такого проекту стало те, що у той час, коли розроблялися стратегічні цілі ЄС у Лісабоні та Готенбурзі (в 2000 та 2001 роках), фахівці навіть не уявляли про можливість виникнення світової фінансової та економічної кризи в 2008 році, що призведе до змін транснаціональних цілей та спричинить появу широкої невизначеності, особливо в повсякденному житті європейців, які відчуватимуть загрозу стосовно їх соціальної та економічної безпеки.
Тоді, коли розроблялися та презентувалися нові амбіційні транснаціональні стратегічні цілі (наприклад, ЄС-2020), ніхто не міг передбачити події майбутнього. Наразі зрозумілим є єдине бачення: регіональні економіки повинні бути спроможними швидко реагувати та передбачати зміни, а також мати можливість навчати, підготовлювати та перекваліфіковувати працівників відповідно до змін ринку праці.
Основною метою проекту ET-struct є поєднання трьох ключових акторів впливу на регіони в особі постійно діючих управлінських структур наступних сфер: регіональна політика; регіональна економіка; регіональна освіта, щоб мати можливість швидко реагувати на потреби економіки і зміни ринку праці, підготувати та перекваліфіковувати представників регіонів на місцях та в системі он-лайн.
З огляду на те, що в проекті беруть участь партнери, такі як Віденська Рада з питань освіти (Австрія), Міністерство освіти, науки та культури (Шверін, Німеччина), Місто Граніце (Чехія), Модена Формаціоне (Італія), Регіон Венето, Департамент Праці (Італія), Регіональне агентство з питань професійної підготовки у Венето (Італія ), Університет Економіки в Бидгощ (Польща) та ін. досягнення основної мети і забезпечення ефективної співпраці в трикутнику: «Політика – Економіка – Освіта» є цілком реальною.
Партнеру з України пощастило стати членом однієї із найсильніших європейських транснаціональних мереж співробітництва, де, отримуючи досвід в сфері розробки стратегій регіональних економік та налагодження співпраці, АСЕЗ має можливість працювати на позитивний імідж регіону. Про це свідчить високий рівень зацікавленості з боку європейських представників відвідати Закарпаття. «Вже запланована весною наступного року міжнародна зустріч за участі всіх партнерів проекту саме на нашій території», — повідомила координатор проекту Руслана Тімофеєва.