Тимошенко звернулась по захист в Європейський суд з прав людини

Перед цим команда Тимошенко пройшла усі стадії судового захисту в Україні, зокрема, це Печерський районний суд Києва та апеляційний суд.

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко звернулася до Європейського суду з прав людини щодо неправомірності порушення проти неї кримінальних справ. Про це Тимошенко повідомила під час брифінгу у Києві.

“Ми вже подали клопотання до Європейського суду з прав людини, де ми виклали своє бачення і повністю обґрунтували наявність політичного переслідування в Україні”, – сказала Тимошенко.

Вона висловила сподівання, що для Європейського суду буде достатньо усіх наданих експертних оцінок для ухвалення справедливого рішення.

Тимошенко додала, що у якості матеріалів Європейському суду буде надано результати аудиту, проведеного юридичною компанією Covington & Burling LLP та аудиторською фірмою BDO. Вона нагадала, що у даних цього аудиту чітко вказується, що жодних порушень при використанні коштів Кіотського протоколу та при закупівлі автомобілів швидкої допомоги не було.

Лідер партії “Батьківщина” висловила сподівання, що європейські країни та Європейський суд з прав людини будуть зважати не на позицію “продажних судів Януковича”, а на авторитетну думку міжнародних компаній.

Тимошенко також додала, що представники цих двох компаній будуть долучені до судового процесу у Європейському суді як захисники.

У свою чергу захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко зазначив, що відповідне клопотання було подане до Європейського суду 21 червня. “Ми наводимо низку прикладів, які свідчать про політичне підґрунтя порушених проти Юлії Тимошенко кримінальних справ”, – сказав він.

Власенко додав, що команда Тимошенко пройшла усі стадії судового захисту в Україні, зокрема, це Печерський районний суд Києва та апеляційний суд. “Ми використали усі форми судового захисту в Україні і тому звернулися до Європейського суду”, – додав він.

Нагадаємо, що 24 червня у Печерському суді Києва розпочинається судовий процес над Тимошенко.

Опозиція вимагає від президента України Віктора Януковича забезпечити неупереджений, справедливий судовий розгляду справи Юлії Тимошенко, а також пряму трансляцію судового засідання.

tsn.ua