Закарпаття: Неповнолітня хильнула зайвого і опинилась у реанімації

Захист прав дітей – одне з основних завдань не тільки для міліції, але й для багатьох соціальних служб міста. На жаль, слід зазначити, що останнім часом несумлінних татусів і матусь стає дедалі більше. Причинами є ранні шлюби, відсутність постійного заробітку, наявність різних захворювань, зловживання спиртним. Та  випадок, який нещодавно трапився у Мукачеві,  не підпадає під жоден критерій.

Літня сім’я, у якій довгий час не було дітей, 13 років тому удочерили трирічну дівчинку і,  певна річ, піклувалися про неї. Сільська родина не надто «жирувала»,  але намагались, аби донька не була гіршою за інших. Можливо,  надмірне потурання у всьому і стало причиною наступного.

До  чергової частини Мукачівського міського відділу міліції надійшло повідомлення від лікаря центральної районної лікарні, що молода дівчина без свідомості потрапила до приймального відділення з алкогольним отруєнням. Дівчину одразу помістили до реанімації. Коли за добу дівчисько прийшла  до тями, то  розповіла як все трапилось.

Сезон грибів – це сезон заробітку для багатьох селян. Їхня сім’я не виняток. 16-річна Ганна з матір’ю назбирали відро грибів і дівчина відправилась на ринок до Мукачева. Аня швидко продала гриби, купила новий мобільний телефон, гроші на який дав батько, то і вирішила з подругами відзначити. Так у кав’ярні, недалеко від ринку, подруги пригощали дівчисько. Чарка-друга, дівчина не зрозуміла,  коли вже не змогла підвестись. Дівчата вийшли з кафе, та за деякий час їхня, як пізніше з’ясувалось,  неповнолітня подруга втратила свідомість. А вже після того швидка,  реанімація,  інфекційне відділення… Лише через тиждень після вдалого продажу грибів Ганна потрапила додому.

Пізніше мати дівчини розказала, що  це не перший подібний випадок. Коли Ганні було 10 років, її медики ледве відкачали,  бо дівчина хильнула зайвого вина.

Кримінальна міліції  у справах дітей Мукачівського міського відділу міліції матір, яка не догледіла за донькою, притягнули до адміністративної відповідальності. Та  чи зупинить  це дівчину перед наступною чаркою? Адже, відомо, алкоголізм як хвороба і залежність  молодіє. Тому лише батьки взмозі зупинити своє чадо.

Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС