Закарпаття: На Мукачівщині пастух убив чоловіка своєї коханки

Ревнощі, як відомо, – не найкращий порадник. Досвід переконує, що на цьому грунті нерідко стаються злочини, навіть убивства. От і в одному із сіл на Мукачівщині днями трапилася трагедія через те, що двоє чоловіків не змогли «поділити» одну жінку.
Не знати, наскільки щасливим було раніше подружнє життя 30-річної Марії та 37-річного Володимира, проте в останні роки їхній сімейний корабель після 14-річного плавання дістав серйозну пробоїну і от-от мав затонути…

У подружжя – троє діточок. Аби прогодувати велику сім’ю, чоловік постійно їздив на заробітки. Марія з дітьми мешкає в будинку Володимирової матері, тобто у свекрухи. Однак тривалою відсутністю свого «законного» молодиця не вельми переймалася.

В цьому селі проживають двоє братів віком 24 та 27 років – сільські пастухи. От з ними весела молодиця й стала «крутити любов», причому відразу з двома! Марія частенько пропадала на кілька днів з дому, залишаючи дітей на свекруху.

Проте остання чомусь про все мовчала й не розповідала синові нічого: чи шкодувала його, чи то хотіла зберегти сім’ю, знаючи, що без батька діткам буде важко в житті.

Однак сам Володимир, навіть будучи на заробітках за кордоном, все одно відав про те, що відбувається вдома. «Добрі люди» телефонували по мобільному й розказували чоловіку про його непутящу жінку…

Врешті-решт Володимиру це набридло, й він вирішив застати зрадницю на гарячому. Поїхавши на заробітки в Київ, раптово повернувся додому. Та того разу жінці все минулось: вона ніби відчула небезпеку і чесно сиділа вдома…

Проте чоловік зробив нову спробу, повернувшись наступного разу додому аж на десять днів раніше, ніж повинен був. Цього разу Марії вдома не було. Зраджений чоловік зателефонував їй на мобільний і сказав, що треба зустрітися в Мукачеві біля суду й подати заяву на розлучення. Вони справді зустрілись, поговорили та й розійшлись. Але додому Марія того вечора не повернулася…

Як з’ясувалося, жінка домовилася про зустріч з одним із згаданих братів-пастухів. А треба сказати, що коханці мали своє «любовне гніздечко», яке облаштували в приміщенні сторожки газокомпресорної станції, розташованої в полі між селами Станово та Новоселиця.

Сама станція тепер не діє за призначенням, але сторожі тут ще чергують. От у них коханці й позичали ключ, аби весело провести час у любощах…

Після сварки з чоловіком Марія приїхала у сторожку ввечері, потинявшись вдень, аби вбити час, вулицями Мукачева. Старший брат, якому жінка телефонувала, прибути на зустріч не зміг, але замість нього приїхав молодший, 24-річний Василь.

Після бурхливої «любові» знесилені коханці лежали на ліжку й відпочивали. Раптом серед ночі пролунав стук у двері. Коханці вирішили, що то прибув Василів старший брат, аби й собі розважитися. Коли ж про всяк випадок поцікавилися хто там, несподівано почули голос Маріїного чоловіка!

Зі страху молодиця сховалася в шафі, наказавши коханцеві не відчиняти двері. Той так і зробив. Але розлючений Володимир вибив скло на вхідних дверях і увірвався всередину. Те, що відбулося далі, відомо лише зі слів однієї сторони – самих коханців.

Отож, як воно було насправді, важко сказати достеменно. Розлючений чоловік нібито став бризкати своєму супротивнику в очі з газового балончика, який приніс із собою. Тим часом коханець вхопив перше, що попалося під руку – металічний газовий ключ і завдав ним Володимиру декілька ударів.

Далі добивав уже лежачого чоловіка ногами. Коли жертва перестала чинити опір, коханці одягнулися й швиденько чкурнули зі згаданої сторожки, покинувши людину вмирати…

Через якийсь час вони зателефонували старшому з братів і розповіли, що трапилося. Той близько 4-ї години ранку прибув у сторожку, але коли почув зсередини якісь звуки (це хрипів нещасний чоловік, який був ще живий), то злякався заходити й утік.

Зателефонував лише сторожу, який давав їм ключі, й розповів, що і як. А вже той повідомив про покійника в сторожці близько 8-ї ранку в чергову частину Мукачівського райвідділу міліції.

Згідно з висновком судмедекспертизи смерть потерпілого настала внаслідок важкої закритої черепно-мозкової травми, забою головного мозку, травм грудної клітки, численних переломів ребер тощо. Вочевидь, якби чоловікові вчасно надали медичну допомогу, доставивши його у лікарню, то він залишився б живим.

Оперативники карного розшуку швидко встановили обставини скоєння злочину, опитали обох братів і саму молодицю. Підозрюваного в скоєнні навмисного вбивства, 24-річного Василя, затримали, за цим фактом (ст.115 ч.1 Кримінального кодексу України) міліція порушила кримінальну справу, повідомила помічник начальника Мукачівського РВ УМВС по зв’язках із громадськістю та ЗМІ старший лейтенант міліції Марія Лях.

Свою вину затриманий визнає, а подальшу його долю визначатиме суд. Загрожує йому від 7 до 15 років позбавлення волі.

Отак трагічно завершився мукачівський любовний трикутний, чи то пак – чотирикутник…

Володимир ПАВЛЮХ, СЗГ УМВС України в Закарпатській області