Закарпаття: За жорстокий злочин – справедлива кара

Жорстоке вбивство в липні 2008 року сколихнуло весь Ужгород. У одному з найбільших мікрорайонів міста п’ятеро молодиків до смерті забили 20-літнього чоловіка…
Юнаки, найстаршому з яких 20, а найменшому – 15 святкували 17-річчя свого друга. Спекотної липневої днини хлопці чи не з самого ранку зібрались у дворі дитячого садку за пляшкою пива. Та однієї фляги, певна річ, їм було замало. В хід пішла горілка.

Словом, святкування тривало з ранку до ночі. Близько одинадцятої вечора іменинник ще з одним товаришем вирушили до сусіднього магазину за черговою тарою з оковитою. Та добре розігрітим підліткам захотілось розважитись. Вони почали знущатись над безпритульною собакою.

Саме в той час з магазину виходив 20-річний Петро. Побачивши це, промовив до хлопців, буцімто, що вам ця собака! Поза всяким сумнівом, хлопці тільки чекали цього моменту і одразу пішли в атаку на незнайомого парубка. Між ними зав’язалась сварка. Захищати свого друга прибігли й інші.

Вирвавши перекладину з дитячої лавки, вони кинулись наздоганяти Петра. Парубка зупинив удар ззаду. Всі п’ятеро повалили хлопця на землю, накинулись на нього і почали невгамовно лупцювати. Його били кулаками й ногами. А один з неповнолітніх «поставив крапку» у їхньому знущанні – обома ногами стрибнув на голову потерпілого.

Зупинив юнаків лишень крик людей: «Ми викликали міліцію!» Тоді, хоч п’яні, та все ж зрозуміли, потрібно тікати. За кілька хвилин на місце злочину приїхала слідчо-оперативна група, згодом прибула швидка. Лікарі констатували смерть потерпілого.

Наступного дня всіх хлопців було затримано. Ніхто не пручався і не відхрещувався від скоєного, та ніхто, на жаль, і не розкаявся. Як зазначає старший слідчий слідчого управління УМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Оксана Данько, за час досудового і судового слідства, яке триває вже більше 3-х років, хлопці вели себе зухвало і зверхнє.

Три роки тому під час досудового слідства одному з підлітків, який стрибнув на голову потерпілого і наніс йому смертельний удар, було інкриміновано ч.7 ст. 115, тобто умисне вбивство з хуліганських мотивів, всім іншим чотирьом «Хуліганство». Та під час судових слухань, виникало ряд нових і нових запитань.

Через те було прийняте рішення повернути справу на дорозслідування. Були призначені додаткові судово-медичні експертизи. Головне бюро СМЕ дало заключення, що смерть вбитого настала в тому числі і від стрибка на голову. Та, окрім того, було спричинено не менше п’яти тілесних ушкоджень, які виявилися смертельними.

Усім хлопцям інкриміновано «Умисне вбивство (ст..115 п.7,12) з хуліганських мотивів та вчинене за попередньою змовою групою осіб» та «Хуліганство» (ст..296 ч.2.). Молодикам загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області