Відкрите звернення ужгородців до головного архітектора

Напередодні святкування дня Ужгорода небайдужа громада вирішила вкотре звернути увагу влади на незворотнє руйнування архітектури. Активісти та волонтери збиратимуть підписи під петицією, текст якої викладений нижче. Кожен підпис – важливий. Чим нас більше – тим важче нас ігнорувати.

Міському голові м. Ужгорода
п. Погорелову В.В.
головному архітектору Ужгорода
п. Шебі О.В 

від небайдужих громадян міста Ужгорода

ЗАЯВА

Ми, члени територіальної громади міста Ужгород, надзвичайно стурбовані тим, як стрімко погіршується зовнішній вигляд історичного центру міста. Експертами визначено, що руйнування та паплюження центральної частини Ужгорода вже пройшло “точку неповернення”. Однак ми віримо, що спільними зусиллями влади та громади ситуацію ще можна виправити, якщо діяти швидко та рішуче.

Позитивні естетичні зміни в Ужгороді підвищать його туристичну привабливість та імідж громади, відіграватимуть важливу роль у розвитку міста, збільшать надходження до місцевого бюджету.

Виходячи із вищенаведеного, відповідно до ст. 13 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” вимагаємо невідкладно ініціювати скликання громадських слухань на тему збереження історичної частини міста Ужгорода, з таким порядком денним:

1. визначення статусу охоронної зони для історичної частини міста, чітко окресливши її межі та детально вказавши умови та обмеження для всіх власників та користувачів цієї зони;

2. встановлення мораторію на будь-які реконструкції об’єктів нерухомого майна громадян, добудови та нове будівництво у охоронній зоні, в тому числі заміну вікон, встановлення вивісок, зовнішньої реклами, конструкцій, атракціонів, додаткових елементів (маркізи, дашки, жалюзі тощо).

3. проведення повної й детальної паспортизації фасадів у охоронній зоні, при цьому визначити первинне історичне обличчя кожної будівлі та вулиці відповідно до фото- та технічних документів. Всі паспорти будинків повинні бути у повному відкритому доступі у мережі Інтернет та у паперовому вигляді у відповідних інстанціях.

4. доповнення правил благоустрою міста розділом з поетапного повернення всім фасадам будинків, їх комплексів у охоронній зоні історичного вигляду відповідно до паспортизації, визначити механізми реалізації цих положень та штрафних санкцій за їх порушення.

5. створення спеціального цільового фонду від надходжень штрафних санкцій та благодійних пожертв для цілей благоустрою охоронної зони, реставрації й відновлення будинків та їх комплексів, що знаходяться у комунальній власності.

6. внесення змін до порядку встановлення вивісок в місті Ужгород”. Чинний порядок потребує деталізації вимог до розміщення вивісок, їх елементів у охоронній зоні, визначити чіткий механізм виконання, демонтажу всіх невідповідних йому наявних вивісок у місті згідно правил з благоустрою міста.

zakarpattya.net.ua