Закарпатець покаже майстер-клас з художньої різьби по дереву в Москві

Цими днями майстрові Міжгірського професійного ліцею групи “Виробник художніх виробів з дерева”, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва Володимиру Глебі високопоставлене начальство обласного управління освіти і науки зупинило свій вибір і він представлятиме досягнення загальноосвітньої і професійної освіти на теренах Срібної землі в білокам’яній столиці РФ.

Разом з начальником обласного управління освіти і науки ОДА Михайлом Мотильчаком майстер різьбярської справи Володимир Глеба відстоюватиме у Москві талановитість робітничої молоді професійно-технічних закладів Закарпаття. Власне, з прапрадідівського ремесла — різьби по дереву. На прохання освітнього керівництва області та враховуючи великі заслуги В. Глеби в навчанні і вихованні підростаючих поколінь ліцеїстів, директор Василь Маринець запропонував саме його кандидатуру.

Тож Володимир Глеба і Михайло Мотильчак продемонструють у столиці Росії не лише загальноосвітні та дошкільні досягнення у справі навчання і виховання учнівської молоді, а й творчі успіхи ліцеїстів профтехосвіти незалежної України.

Представники Закарпатської області включені до складу урядової делегації, поїздка якої оформлена в рамках багаторічних сусідських і міждержавних угод щодо пожвавлення та покращення відносин і співпраці з питань подальшого розвитку освіти і науки. За цього Володимир Глеба єдиний із Закарпаття покаже у Москві свою філігранну майстерність із різьби по дереву. Його колега із Тернополя — з народної вишивки, а представник із Луганщини — металообробки.

Показовий майстер-клас з художньої різьби по дереву проходитиме в одному з кращих професійно-технічних коледжів Москви.

Василь БЕЛЕНЬ,”Верховина”

zakarpattya.net.ua