Ужгородські пластуни складуть 12-метровий тризуб з 550 доміно-гербів України

У вівторок у прес-центрі “Закарпаття” анонсували акцію “Домінація”, яка цієї п’ятниці пройде в Ужгороді. Про особливості акції розповіли голова Закарпатського осередку Пласт Андрій Ребрик та голова Ужгородського міського осередку Пласт, координатор акції в Ужгороді Софія Будник.

Акція, яку проводить Пласт, розрахована перш за все на дітей полягає в тому, аби з секторів доміно, на яких зображені герби міст України (а свої герби надало 225 міст країни), скласти тризуб, заввишки в 12 метрів та шириною в 7,5 метрів – найбільший герб у вигляді доміно. Таким чином 10 червня у Києві цей рекорд було зафіксовано представниками Книги рекордів України. В Ужгороді таку площу знайти було непросто, та все ж визначилися з площею Театральною. „Акція цікава ще й тим, – розповіла Софія Будник, – що Пласт намагається донести до дорослих та дітей певну ідею. В даному випадку ідея полягає в складанні державного герба з гербів українських міст.” 

Таким чином 95 великих „кісточок” доміно з 550 гербами міст будуть складені в 1 герб України. „Герби на кісточках усі різні, — пояснив Андрій Ребрик, — а доміно складається по кількості цих гербів на стороні. Герби повторюються, тому їх всього 550. Бралися ці герби з офіційних сайтів обласних, міських та районних адміністрацій. …Було б добре, якби до цього доміно вийшов каталог з поясненням цих гербів міст, але це вже справа істориків та геральдистів”.

Серед елементів доміно є й закарпатські герби – їх надали Ужгород, Чоп та Хуст. Хоча і Андрій Ребрик, і Софія Будник в один голос озвучили проблему: люди не можуть ідентифікувати гербів інших українських міст, і діти не завжди можуть сказати, як виглядає малий державний герб України. „Можливо, варто в нехитрій ігровій формі донести до дітей, до старшого покоління, що всі ми – українці, і на Сході, і на Заході, а все це протистояння, яке ми сьогодні спостерігаємо, викликано штучно. Ми маємо розуміти, що українці зі Сходу радо приймають акцію „Домінація” і складають герб України, так само, як і тут, на Заході, в Ужгороді,” – сказав Андрій Ребрик.

Ця акція є своєрідною естафетою містами України: 12-метровий тризуб уже складали пластуни Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Львова, Вінниці. В Ужгород він приїде позачергово – ужгородські пластуни попросили провести „Домінацію” до Дня міста і далі герб поїде до Львова. Графік мандрівки доміно-тризуба вже розписаний до кінця року. Це вже не перша Всеукраїнська акція, яку проводить Пласт. Автором та ініціатором „Домінації”став пластун з Івано-Франківська Тарас Зен, який знайшов спонсорів та заручившись їхньою підтримкою виготовив гербові „кості” доміно. В Івано-Франківську ця акція викликала потужну підтримку з боку інтелігенції і Андрій Ребрик висловив сподівання, що ужгородська інтелігенція теж не залишиться осторонь „Домінації”.