Найбільш свідомими під час Європейського тижня мобільності виявилися закарпатці

До Європейського тижня мобільності в Карпатах, який розпочався 16 вересня та завершується завтра, 22 вересня, приєдналося 2012 громад світу, з них–12 громад в Україні, більшість з них 8–це закарпатські міста та села. По це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі повідомила Леся Лойко національний координатор ЄТМ в Україні. 
Найбільш свідомими виявилися Ужгород, Мукачево, Чоп, Перечин, Великий Березний, Воловець, с.Березники (Свалявський район) та с.Костилівка на Рахівщині. Мешканці цих населених пунктів разом з місцевою владою долучилися до європейського тижня мобільності. У В.Березному влаштували 40-км велопробіг –з Волосянки до райцентру. Крім того, у містечку розчистили велодоріжку, яка колись діяла. А нині була вкрита 20-см шаром грунту. У Перечині провели квест, під час якого інвентаризували стан усіх доріг міста, а потім організували флешмоб під назвою «Розв’яжи ноги – сідай на велик». У Костилівці відбулись освітні заходи для школярів, у Березниках – конкурс малюнку «Як би я жив, якби не було авто».

Координатор ЄТМ в Мукачеві Адік Боднар, розповів що у Мукачеві здійснили масовий велопробіг, спрямований на пропагування альтернативної мобільності, що відбувся у місті Мукачево 17 вересня. В ньому взяли участь понад 200 мешканців міста – активісти велосипедного руху, працівники міськвиконкому та інших установ і організацій, школярі, батьки з дітьми. Круглий стіл «Європейський тиждень мобільності в Мукачеві» за участі міського голови Золтана Лендєла продемонстрував бажання та готовність влади спільно з неурядовими організаціями, місцевим університетом та просто активним громадянами покращувати ситуацію в місті, проводити ремонт доріг та тротуарів, розвантажити центр міста за рахунок нового паркінгу, створювати умови для пішоходів та велосипедистів. У планах мукачівців конкурс малюнку на асфальті «Велосипед в моєму житті», дитячі вело-змагання, виставка дитячих малюнків у громадському транспорті.

В обласному центрі, за словами Володимира Кенсіцького, координатор ЄТМ в Ужгороді облаштовано вело-доріжку, урочисте відкриття – 22 вересня. Різні заходи заплановані на «День без авто в Ужгороді»: перекриття з 10 до 16:00 Слов’янської набережної і проведення акції «Спалюй калорії, а не бензин», конкурс дитячого малюнку, виступи творчих формацій та відкритий простір для усіх, хто має бажання провести День без авто у русі і з добрим настроєм.

«Мета руху –зменшення забруднення повітря, зменшення шуму та кількості автомобільних аварій, покращення життя мешканців громад шляхом зменшення використання автомобілів та створення кращих умов для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту – зазначила Леся Лойко.– Темою 2011 року є «Альтернативна мобільність» – просування розумніших, здоровіших способів пересування, альтернативних автомобілю. У цей тиждень місцева влада, активісти громад та зацікавлені сторони інформують громадськість про здійснені кроки, спрямовані на покращення інфраструктури для пішоходів та велосипедистів, роботи громадського транспорту, безпеки руху. Завершується ЄТМ 22 вересня акцією День без автомобіля, під час якої на один день (з 8:00 до 19:00 год.) місцева влада виділяє одну чи декілька зон, призначених лише для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту.

Довідка

На Закарпатті пропагування ЄТМ відбувається в проекті «Європейський тиждень мобільності в Карпатах», що виконується ГО ФОРЗА та Агентством підтримки регіонального розвитку Кошице в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013, фінансованої з фондів Європейського союзу.

zik.ua