Закарпаття: У краї збудують сонячну електростанцію

У понеділок, 3 жовтня, очільник Закарпаття Олександр Ледида зустрівся з представником фірми «Альянс Економ Україна» Володимиром Бобковим та угорськими інвесторами. Темою зустрічі стала перспектива будівництва в області сонячної електростанції потужністю 10 МВт та, в подальшому, заводу з виробництва сонячних елементів. Зі слів інвесторів, за такими проектами – майбутнє альтернативної енергетики. Адже, за задумом, електростанція працюватиме з використанням тонкоплівкових, а не полікристалічних сонячних елементів.

Це дасть змогу сповна використовувати сонячну енергію, навіть за умов хмарної погоди та розсіяних сонячних променів. Такі надсучасні електростанції вже працюють в Німеччині та Іспанії. До того ж, українське законодавство вимагає, аби подібні електростанції мінімум на 30% забезпечувалися сонячними батареями вітчизняного виробництва.

Тому доцільно, вважають інвестори, відразу говорити і про будівництво на Закарпатті заводу з випуску сонячних елементів. За приблизними підрахунками на зведення електростанції витратять майже 20 млн. євро.

Але заручитися підтримкою обласної влади у таких питаннях – тільки половина справи. Адже дозвільні документи отримувати потрібно на державному рівні:

– Як керівник області, я зацікавлений, щоб такий проект був реалізований саме у Закарпатті, – запевнив Олександр Ледида. – Стосовно виділення землі та сприяння у технічних питаннях, можете розраховувати на мою підтримку. Але такі масштабні проекти узгоджуються виключно на державному рівні.

Відтак, Олександр Ледида попросив підготувати коротку довідку з інформацією про майбутній об’єкт. Маючи необхідну інформацію, пообіцяв керівник Закарпаття, підніматиме питання реалізації проекту особисто перед Першим віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюєвим, який курує ці питання.

Прес-центр ОДА

Comments are closed.