Закарпатські депутати просять Верховну Раду перейти на “зимовий” час

[Total: 0    Average: 0/5]

В Ужгороді розпочалося пленарне засідання позачергової шостої сесії Закарпатської обласної ради VI скликання.

Депутати розглядають всього одне питання — Про Звернення до Верховної Ради України щодо відміни Постанови Верховної Ради України від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України».

Верховній Раді України
ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, стурбовані прийняттям Верховною Радою України постанови від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано перехід на «зимовий» час.

Прийняттям цієї постанови фактично здійснено перехід в часовий пояс GMT+3, тобто одночасно запроваджено дві зміни:

– скасовано щорічний перехід на літній час;
– здійснено перехід із часового поясу GMT+2 у GMT+3.

Понад 90 відсотків території України розміщено у другому часовому поясі. Закарпаття як найзахідніший регіон

Української держави знаходиться на межі часових поясів GMT+1 (середньоєвропейський час) та GMT+2. Перехід у третій часовий пояс для нашої області, яка протягом багатьох віків жила за середньоєвропейським часом, і географічно, і економічно є невиправданим. У разі збереження новоустановленого порядку світлий час доби у нашому регіоні в зимовий період наступатиме близько 10 години ранку.

Прийняття Верховною Радою України зазначеної постанови не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично затверджує на території України неприродний для її населення час іншого часового поясу, що викличе зокрема незручності у спілкуванні на західних прикордонних територіях, різниця якими тепер становитиме одну-дві години в залежності від пори року. Це особливо актуально для Закарпатської області, територією якої пролягає Державний кордон України з чотирма країнами Євросоюзу.

Згідно зі ст. 132 Конституції України «територіальний устрій України ґрунтується на засадах…збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій». Тому, враховуючи численні звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада, як виразник інтересів територіальних громад, просить Верховну Раду України переглянути зазначену постанову, здійснивши перехід на стандартний («зимовий») час другого часового поясу.

Звернення прийнято на позачерговій шостій сесії обласної ради 10 жовтня 2011 року

http://rionews.com.ua/

Comments are closed.