“Губернатор” Закарпаття зібрав всіх, щоб вирішити проблему сміттєзвалища під своїм ранчо

[Total: 0    Average: 0/5]

У понеділок, 10 жовтня, голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида провів виїзну нараду щодо проблем полігону твердих побутових відходів у с. Барвінок поблизу Ужгорода.

У нараді взяли участь, зокрема, перший заступник голови ОДА Іван Бушко, голова Ужгородської райдержадміністрації Руслан Чорнак, ужгородський міський  голова Віктор Погорелов, головний рятувальник краю Мирослав Щербей, керівники комунальних підприємств.

Питання побудови сучасного сміттєпереробного заводу в Ужгородському районі – актуальне як ніколи. Адже полігон ТВП у Барвінку сьогодні переповнений. Його довелось мимоволі розширити майже на 0,7 га, але ситуації це не змінює – вивозити сюди сміття вже просто неможливо. Як розповів директор КТП Станіслав Пономарьов, за останні 2-3 місяці на рекультивацію сміттєзвалища вже витратили понад 300 тисяч гривень. Роботи триватимуть й надалі. Наразі тут працює техніка – екскаватори рівняють поверхню, а вантажівки привозять глину, якою засипають відходи. Таким чином, мінімізують вплив відходів на навколишнє середовище та унеможливлюють випадки загорання.

– Здоров’я  мешканців прилеглих сіл та району загалом, на жаль, залежить від стану сміттєзавалища. Адже це – і шкідливі викиди в повітря, і вплив на стан води, а відповідно – і на якість земель, і на врожай. Кошти на рекультивацію кладовища вже виділено. Влада працює і над пошуком придатної для побудови нового полігону ТВП землі, – наголосив голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида.

– Сьогодні плануємо тут вирити новий котлован для сміття. Це робитиметься з дотриманням нових технологій – спочатку землю покриють спеціальною плівкою, і у кілька шарів разом з глиною засипатимуть туди відходи. У цьому випадку ми, у разі потреби, зможемо використовувати цей котлован для викидів сміття ще майже два роки, – розповів ужгородський міський голова Віктор Погорелов.

Також очільник обласного центру повідомив, що на минулій сесії Ужгородської міськради на потреби комунального підприємства, що займається проблемами полігону ТВП у Барвінку, виділено 300 тисяч гривень. З них 100 тисяч гривень планують витратити на закупівлю спеціальної плівки, яка ляже в основу майбутнього котловану. Його, до речі, планують вирити упродовж наступного тижня, повідомили в прес-центрі Закарпатської ОДА.

Проблема сміттєзвалища в Барвінку є давнім головним болем нинішнього “губернатора” Закарпаття Олександра Ледиди – безпосередньо над цим полігоном твердих побутових відходів знаходиться готель-ранчо “Золота гора”, що належить родині голови Закарпатської ОДА.

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.