Закарпаття: Полігон зі сміттям у Барвінку переповнений

Керівник Закарпаття Олександр Ледида провів виїзну нараду щодо проблем полігону твердих побутових відходів у селі Барвінок поблизу Ужгорода. У нараді взяли участь, зокрема, перший заступник керівника області Іван Бушко, голова Ужгородської райдержадміністрації Руслан Чорнак, ужгородський міський голова Віктор Погорелов, головний рятувальник краю Мирослав Щербей, керівники комунальних підприємств.

Питання побудови сучасного сміттєпереробного заводу в Ужгородському районі – актуальне як ніколи. Адже полігон ТВП у Барвінку сьогодні переповнений. Його довелось мимоволі розширити майже на 0,7 га, але ситуації це не змінює – вивозити сюди сміття вже просто неможливо.

Як розповів директор КТП Станіслав Пономарьов, за останні 2-3 місяці на рекультивацію сміттєзвалища вже витратили понад 300 тис. грн. Роботи триватимуть й надалі. Наразі тут працює техніка – екскаватори рівняють поверхню, а вантажівки привозять глину, якою засипають відходи.

Таким чином, мінімізують вплив відходів на навколишнє середовище та унеможливлюють випадки загорання.

– Здоров’я мешканців прилеглих сіл та району загалом, на жаль, залежить від стану сміттєзавалища. Адже це – і шкідливі викиди в повітря, і вплив на стан води, а відповідно – і на якість земель, і на врожай.

Кошти на рекультивацію кладовища вже виділено. Влада працює і над пошуком придатної для побудови нового полігону ТВП землі, – наголосив голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида.

– Сьогодні плануємо тут вирити новий котлован для сміття. Це робитиметься з дотриманням нових технологій – спочатку землю покриють спеціальною плівкою, і у кілька шарів разом з глиною засипатимуть туди відходи. У цьому випадку ми, у разі потреби, зможемо використовувати цей котлован для викидів сміття ще майже два роки, – розповів ужгородський міський голова Віктор Погорелов.

Також очільник обласного центру повідомив, що на минулій сесії Ужгородської міськради на потреби комунального підприємства, що займається проблемами полігону ТВП у Барвінку, виділено 300 тис. грн.

З них 100 тис. грн. планують витратити на закупівлю спеціальної плівки, яка ляже в основу майбутнього котловану. Його, до речі, планують вирити упродовж наступного тижня, повідомили zakarpatpost.net в
прес-центрі ОДА.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.